Kışa En Çok Yakışan Chalet Dekorasyon Stilinin Olmazsa Olmazları

chalet dekorasyon

Dekorasyona büyük bir aşk duyan, renklerle haşır neşir olmaya bayılan konuk yazarımız Dekorolog bu yazıyı sizin için hazırladı.

Dağ evlerinin yüksek çatılı, her yanı ahşapla kaplı, şömineli iç tasarımı içimizi ısıtacak güzellikte bir dekorasyon stili ile tanıştırıyor bizleri.

Chalet, İsviçre Alpleri’ndeki evlerden ilham alınarak oluşturulan bir dekorasyon stili olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bu sebeble adına da “dağ evi” anlamına gelen “chalet” deniyor.

Bir dağ evinde görebileceğiniz tüm ayrıntıları sunan Chalet tarzı dekorasyon, en çok kışa yakışıyor. Çünkü her köşesinde sıcacık detaylar barındırıyor.

Dilerseniz Chalet tarzına ait bu sıcacık detayları ve Chalet tarzı bir evin olmazsa olmazlarını sıralamaya başlayalım:

1.Ahşabın büyülü dünyasına hoş geldiniz!

dekorasyonda ahşap kullanımı

Chalet stilin en önemli unsuru ham ahşaptır. Zaten baştan ayağa ahşap olarak tasarlanan dağ evlerinde kullanılan mobilyaların da ahşabın en ham haline sahne olduğunu görebilirsiniz.

2.Yumuşacık kürkler her yerde!

hayvan postu halı

Hayvan postlarının sadece yerlere değil, koltukların üzerine serildiğini, duvarlara asıldığını hatta sehpa örtüsü olarak kullanıldığını görebilirsiniz Chalet dekorasyon stilinde.

3.Şömine karşısında rahatlama zamanı!

şömine

Dağ evlerini ısıtan kocaman şömineler, Chalet tarzının olmazsa olmazlarından biridir. Evlerinizde bu stili yaşatmak için hiç olmadı elektrikli bir şömine tercih edebilirsiniz.

4.Av unsurları en önemli aksesuar!

av malzemeleri

Kışın dağ evlerinin daha çok avlanmak için kullanıldığı düşünülürse, bunun dekorasyondaki yansıması da av aletlerinin ya da avlanan hayvanların başlarının bir aksesuar gibi kullanılması olacaktır.

5.Ekose tek desen!

diz battaniyelesi

Ekose deseni Chalet dekorasyon stilinde en çok kullanılan desen olsa da bunun yanında kaz ayağı ve kar taneleri gibi desenler de görülebilmektedir. Ama bu kulvardaki yarışı ekose açık ara önde bitirmektedir.

Ülviye Suna

Ülviye Suna

Marangoz babanın talaş kokusuna aşık edebiyat mezunu kızı "dekorolog". Instagram'da: @dekorolog_
Ülviye Suna
BENZER YAZILAR