Çeşme’de 44 Hazine arazisi satıldı

Çeşme'de 44 Hazine arazisi satıldı

Çeşme’deki 130 Hazine arazisi, 2- 9 Ağustos 2010 tarihleri arasında, ‘Devlet güvencesi şeffaflığında’, ‘İki yıl taksitlendirme’, “5 yıl Emlak Vergisi yok’, ‘Satışta Harç yok, KDV yok’ sloganlarıyla satışa sunuldu. Arazilerden 44’üne alıcı çıktı. Bir hafta süreyle yapılan ihalelerde, satılan arazilerden toplam 9 milyon 956 bin 760 TL gelir sağlandı. 3 milyon 130 bin TL ile en yüksek fiyata satılan gayrimenkul Sakarya Mahallesi Punto Burnu’ndaki (Altın Yunus yakınlarında) 2 bin 104 metrekarelik arsa oldu. En düşük değerli parsel ise 44 bin 500 TL’ye satılan Ovacık’taki 218 metrekarelik arsaydı. Satışlar, Maliye Bakanlığı’nın onayına sunuldu.
Ayrıca iki kiralama için yapılan ihalede ise sadece Ovacık’taki bin 400 metrekarelik tarla için talep geldi. Tarla bir yıllığına 355 TL bedelle kiralandı. Satış ve kiralama ihaleleri için bakanlığın üç ay bir süre öngördüğü, satılamayan parseller için en geç 1.5 ay içinde tekrar ihale yapılacağı belirtildi.


Etiketler: ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR