Çanakkale Köprüsü Arsa Fiyatlarını %23 Artırdı

çanakkale köprüsü

Köprü bittiğinde bölgeye ulaşım kolaylaşacak, turizm ve ticaret gelişecek ‘Çanakkale Köprüsü’ arsa fiyatlarını şimdiden % 23 artırdı.

ERA Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, geçtiğimiz günlerde temelleri atılan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nü gayrimenkul sektörü açısından değerlendirdi. Bölgede son 1 yılda arsa fiyatlarında yüzde 23‘lük bir artış görüldüğünü belirten Atalay, köprü bittiğinde bölgeye ulaşımın kolaylaşacağını, bu sayede turizm ve ticaretin de gelişeceğini belirtti.

Tarihi yatırım değerine sahip olan ve tamamlandığında Asya ve Avrupa yakasını birbirine bağlayacak ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nü gayrimenkul yatırımcıları açısından değerlendiren ERA Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, bölgedeki arsa fiyatlarının şimdiden yüzde 23 arttığını söyledi.
Yatırımın tamamlanmasıyla birlikte bölgenin çok daha fazla değerleneceğini kaydeden Özhan Atalay,köprü projesinin gündeme geldiği ilk günden bu güne bölgenin yatırımcının dikkatini çektiğini ve arsa taleplerinde çok ciddi artış olduğunu anlattı.

Atalay; “1 yıl öncesiyle kıyasladığımızda daha şimdiden fiyatlarda yüzde 23 artış görüyoruz.Çanakkale bölgesinin ilk, Marmara’nın 5’inci asma köprüsü olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’nün faaliyete geçmesi ve bağlantı yollarının tamamlanması ile mesafeler kısalacak. Köprü ile ulaşımın kolay olması bölgede turizm ve ticaretin gelişmesine ciddi anlamda katkı sağlayacak.

Yunan turiste kolay ulaşım…

Köprü yatırımının yanı sıra; planlanan Midilli ve Çanakkale arasındaki feribot seferleri de hayata geçirildiğinde,Midilli’den Çanakkale’ye ve oradan da İstanbul’a gelecek Yunan turistlerin her iki bölgede de turizm alanlarına ulaşmaları daha da kolay hale gelecek.

2 bin 23 metre orta açıklıkla dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini elinde tutan Lapseki Şekerkaya ile Gelibolu Sütlüce mevki arasına inşa edilecek olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’, İstanbul’dan ulaşımı kolaylaştırarak Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale, Savaştepe 1. ve 2. Kesim Otoyolu’yla İstanbul’u Çanakkale ve Ege’ye bağlayacak” diye konuştu.

Arsa taleplerinin özellikle Lapsekive Çanakkale arasındaki bölgede yoğunlaştığını belirten ERA Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay’ın verdiği bilgiye göre;Lapseki, Gelibolu, Sütlüce bölgelerinde yer alan 100 metrekare bir arsanın 152 bin 481 TL – 254 bin 135 TL arasında fiyatlanıyor.
Konut satış fiyatlarının ise metrekare bazında 2.047 TL’ye ulaştığı bölgede ortalama 100 metrekare 2+1 dairenin satış fiyatı ise 210 bin TL ile 240 bin TL arasında değişiyor.

Bölgede konut kiraları ise metrekare bazında 500 TL ile 1.100 TL arasında değişirken, ticari alanların kira fiyatları büyüklüğü ve konumuna göre 1.000 TL ile 8 bin 500 TL arasında seyrediyor.

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR