Can Feda Filmi Nerede Çekildi?

Can Feda Filmi Nerede Çekildi?

TAFF ve BRK’S Productions ortak yapımı olan Can Feda filmi prodüksiyon başarısı ile 6 Nisan itibarıyla vizyonda izleyicilerini bekliyor. Başrollerinde Kerem Bürsin ve Burak Özçivit’in yer aldığı filmin senaryosunu Zafer Külünk kaleme alırken yönetmen koltuğunda ise M. Çağatay Tosun oturuyor. Film, sınır ötesindeki bir operasyon çerçevesinde işgal ekiplerine karşı mücadele eden özel bir timin hikayesini konu alıyor. İlk çekim gününden son set saatine kadar haberlere konu olan filmin izleyicileri ise “Can Feda filmi nerede çekildi?” sorusuna yanıt arıyor. Farklı birçok ilde çekimleri gerçekleştirilen film, hayranlarını adeta Türkiye turuna davet ediyor.

Can Feda, Eskişehir’de motor dedi

Çekimlerine Eskişehir’de başlanan filmin ön hazırlığının tam 1 yıl sürdüğü biliniyor. Çekimleri 10 haftada tamamlanan Can Feda için Eskişehir’de özel bir plato kuruldu. Filmde 2 bin figüran rol alırken, 3 bin silah ve 300 araç kullanıldığı not düşülüyor. Geniş alanda yapılan plato çekimlerinde her türlü teknik imkandan faydalanılırken film için özel tasarlanan dekorlarla gerçek mekan izlenimi verildiğinin altı çiziliyor.

Bilecik, Suriye oldu

can feda ile ilgili görsel sonucu

Filmin çekimleri sırasında Bilecik sınırları içinde yer alan Zemzemiye Köyü kullanıldı. Suriye’deki bir Türkmen köyü olarak filmde sunulan köy, yürekleri ağza getiren çatışma sahnelerine de ev sahipliği yaptı. Havaya uçurulan onlarca aracın görüldüğü filmde, 100’ün üzerindeki farklı mühimmat ile adeta bir savaş alanı gerçekten canlandırıldı. Bilecik çekimlerinde platodan da faydalanırken savaşın izlerini taşıyan yıkım görselleri için harabe binalara da yer verildi.

Can Feda filmi nerede çekildi?

can feda ile ilgili görsel sonucu

Can Feda filminin son çekim yeri ise İstanbul’du. İstanbul’da 3. Havalimanı’nın inşaatının sürdüğü bölgede yapılan çekimler bir hayli zorlu şartlarda gerçekleştirildi. Arnavutköy ilçesine bağlı alanda adeta doğa ile mücadele eden çekim ekibi ormanda çektiği kovalamaca sahneleri ile de çekimler esnasında gündem olmuştu. İstanbul çekimlerinde dahi kent yerine kır görseli tercih eden film, Orta Doğu’da süren savaşı tüm gerçekliği ile beyaz perdeye yansıtmak için özel dekorlarla hazırlıklarını özenle tamamladı.

Kahraman Türk ordusunun Suriye harekatını konu alan Can Feda filminin farklı illerdeki çekimleri yoğun ilgi ile takip edilmiş, hızlı çalışma temposu ile kısa sürede bitirilmişti. 6 Nisan’da izleyicilerle buluşan Can Feda, Anadolu’nun dört bir yanından sunduğu manzara ile beğeni toplamayı bekliyor. Siz de Can Feda filmini sinemalarda izleyebilir, filmin çekimlerinin gerçekleştiği alanları ziyaret ederek o kareleri gözünüzde canlandırırken kendinizi filmin içinde hissedebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

BENZER YAZILAR