Küçük Buzdolaplarına Pratik Düzen Çözümleri

Küçük Buzdolaplarına Pratik Düzen Çözümleri

Sağlıklı bir yaşamın temel dayanaklarından biri sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenmenin en temelinde ise aslında besin kaynaklarımızın daha uzun süre taze kalmasını ve bozulmadan uzun süre saklanmasını sağlayan buzdolapları yer alır.

Her buzdolabının temizliği kadar iç düzeni de önem arz eder. Özellikle küçük buzdolaplarında ürünleri düzenli ve görülebilir bir şekilde yerleştirebilmek geniş ve büyük buzdolaplarına göre daha zordur. Dolayısıyla küçük buzdolaplarına pratik çözümler daha fazla gerekir.

Yumurta kartonlarını sos şişelerini yerleştirmek için kullanın

Ketçap, mayonez, çikolata sos gibi yemeklerinizi ve tatlılarınızı taçlandıran soslarınızın buzdolabınızda üst üste veya rastgele yerleşimi kalabalık görüntü oluşturacak ve normalden daha fazla yer kaplamalarına neden olacaktır. Ayrıca bitmek üzere olan soslarınızın kullanımı da bu tür yerleştirmelerde daha zor olacaktır. Oysa ki ufak bir ipucu ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Botşa kalan yumurta kartonlarınızı sos şişelerinin sayılarına göre kesip, şişelerin kapakları yumurtalar için hazırlanmış oluklara gelecek şekilde dik olarak yerleştirebilirsiniz. Bu yöntemle soslarınız göz önünde olabilecek, son tüketim tarihlerini daha rahat görebilecek, kullanımlarını kolaylaştırabileceksiniz.

Dosya tutucu mandallar ile şişe piramidi oluşturun

Özellikle yaz günlerinde soğuk içecekleri buzdolaplarına yerleştirebilmek genel olarak sorun haline gelir. Her buzdolabında şişeleri koymak için özel düzenleyiciler bulunmayabilir. Eğer buzdolabı raflarınız tel raflara sahipse kolaylıkla bulabileceğiniz dosya tutucu mandallar sizlere kolaylık sağlayacaktır. Şişelerinizin boyutuna göre 2 veya 3 adet dosya tutucu mandalı rafların teline aralıklı olarak yerleştirerek şişelerin kaymasına engel olabilir ve şişelerinizi üst üste piramit şeklinde dizerek düzgün durmasını ve çeşitleri görebilmeyi sağlayabilirsiniz.

Küçük buzdolaplarına pratik çözümler olarak mıknatıslar kullanın

Cam şişeleri raflara koymak veya ufak kapları raflara yerleştirmek aslında gereğinden daha fazla yer kaplamalarına neden olur. Bu tür durumlarda buzdolapların metal yüzeylerinden faydalanmak en akıllıca çözüm olacaktır. Cam şişeler için buzdolabının en üst raf kısmının tavan yüzeyine güçlü mıknatıslar yerleştirerek metal kapaklı şişelerin tavanda asılı durmasını sağlayabilirsiniz, bu yöntem ile şişelerin alt tarafında ne kadar kullanılabilir yer kaldığını fark edince şaşıracaksınız. Ufak saklama kaplarının ise alt yüzeylerine yerleştirilen mıknatıslardan yararlanarak buzdolabınızın yan yüzeylerinden faydalanabilirsiniz.

Ahşap kasalar veya dolap içi düzenleyiciler ile çekmeceler oluşturun

Sebze ve meyveler buzdolabında olsalar bile poşet içerisinde kaldıklarında çok daha hızlı nemlenip bozulabilmekte ve poşet içerisinde daha fazla yer kaplayabilmektedirler. Küçük buzdolaplarınızda sebze ve meyve yerleştirmek için çekmeceler yok ise en kolay yöntem dolap içi düzenleyiciler veya ahşap kasalar kullanmak olacaktır. Derinliği daha az olan kasaları üst üste bile sığdırabilecek olmanız ise işin en güzel yanlarından birisidir.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR