Bursa’da Yatırım Yapılacak Yerler

bursa'da yatırım yapılacak yerler

Birikimlerini en doğru şekilde değerlendirmek isteyenler için Bursa‘da yatırım yapılacak yerler önemli fırsatlar sunuyor. Şehrin İstanbul’a, önemli deniz, hava ve kara yollarına yakın oluşu Bursa ilini değerli kılıyor. Ayrıca Türkiye’nin nüfus yoğunluğuna göre 4. büyük kenti olan Bursa’nın giderek artan nüfusu, konut ve konut inşa edilecek arsaların değerini her geçen gün biraz daha artırıyor.

Uzun vadede değer artışı sağlayan arsa yatırımı özellikle nitelikli alanlardan seçildiğinde kısa ve orta vadede yatırımcısına önemli bir değer artışı fırsatı sunuyor. 

Bursa’nın en değerli arsaları 

bursa'da yatırım yapılacak arsalar

Uludağ eteklerine kurulu olan Bursa şehri doğu – batı hattı boyunca uzanıyor. Doğu bölgesinde Yıldırım ilçesi batı bölgesinde ise Nilüfer ilçesi yer alıyor. Son 20 sene boyunca şehrin batı yönüne doğru ilerlediği tartışmasız bir gerçek olarak kabul görüyor. Buna rağmen en doğudaki Yenişehir ilçesinin şehre yakın arsaları ilgi çekmeye devam ediyor.

En kısa sürede değerini katlayan arsa yatırımı için şehrin batı bölgesindeki Nilüfer ve Karacabey ilçelerinin şehre yakın arsaları tercih ediliyor. Yeni yapılan şehir hastanesinin, dini eğitim külliyesinin, üniversitenin ve sebze meyve halinin batı bölgesine konuşlandırılması Nilüfer’deki arsaların değerini artırmaya devam ediyor.  

Bursa’nın kısa vadede kazandıran arsaları

bursa'da yatırımlık yerler

Türkiye’nin aktarmasız en uzun metro hattına sahip olan Bursa şehri Kestel’den Nilüfer’deki üniversiteye kadar aynı vagonla ulaşılabilir konumda bulunuyor. Yakın zamanda metro güzergahının üniversiteden gelişmekte olan yeni bir yerleşim yeri olan Görükle‘ye uzatılması gündemi, Görükle’deki arsa fiyatlarının hızlı yükselmesine sebep oluyor.

Aynı zamanda metro hattının Mudanya istikametindeki son durağı olan Organize Sanayi Bölgesi’nden Geçit Mahallesine uzatılma gündemi Geçit’teki arsa fiyatları üzerinde değer artışını sağlıyor. Önümüzdeki beş sene içinde tamamlanması hedeflenen hafif metro güzergahlarındaki bu değişikliklerin şimdiden bölgedeki arsa fiyatlarını yükseltmeye başladığı düşünüldüğünde, bu bölgede yapılacak arsa yatırımının kısa vadede kazanç sağlayacağı değerlendiriliyor.

Bursa’nın uzun vadede kazandıran arsa yatırımı 

bursa'da yatırım yapılacak yerler

Değer ifade eden hemen her ürünün en yenisi veya daha gelişmişi üretilebiliyor. Fakat üretimi olmayan en değerli ürünlerden biri olan arsa, uzun vadede yatırımcısına mutlaka kazanç sağlıyor. Özellikle şehrin gelişmekte olan mahallelerinde uygun fiyata alınan arsalar, bölgedeki imarın artması ile birlikte toptan bir değer artışına uğrarken bu durumdan en kazançlı çıkan bekletilen arsalar oluyor. 

Bu açıdan düşünüldüğünde orta uzun vade sıkıntısı olmayıp Bursa’da yatırım yapılacak arsalar içerisinden gelişmekte olan Görükle, Geçit, ve İrfaniye mahallelerindeki arsalar yatırımcısına kazanç fırsatı sunuyor. 
Bursa’da yatırım yapılacak arsaları Milliyet Emlak adresi üzerinden inceleyebilir, en doğru yatırımı yaparak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.


Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR