Burcunuz Hangi Çiçeğe Aşık?

burca uygun çiçekler

Bahar aylarının gelişi ile çiçekler açmaya ve doğa canlanmaya başlıyor. Gerek kendilerine gerek sevdiklerine baharı sunmak isteyenler, burçların sevdikleri ve yetiştirebilecekleri çiçekleri öğrenerek çevrelerini kişiselleştirebilir.

Koç

koç burcu

Koç burcu için ilkbahar bir kurtarıcıdır. Çünkü bu burcun sevdiği çiçeklerin tümü baharda açar. Ferahlık ve rahatlığa önem veren Koçlar, evlerinde genellikle görüntüsü kadar kokusu ile de sevilen sümbülleri tercih eder. Bununla birlikte yumuşak tonlardaki laleler ve vahşi papatyalar da Koçlar tarafından sevilen çiçekler arasında yer alır.

Boğa

boğa burcu
Gösterişten kaçınmayan Boğalar ise canlı renklerdeki çiçeklere yönelir. Favorileri olan lale ile renkli bir şölen yaratmak mümkün görünse de lüksü seven yanları bir klasik olan kırmızı gül ve karanfilleri seçenekler arasına yerleştirir.

İkizler

ikizler burcu
İkizler, ferahlık ve açık alan duygusunu özellikle sevdiklerinden, evlerinde daha çok saksı bitkilerini tercih eder. Favori renkleri olan yeşil ile baharı getirmek isteyen İkizler için gardenya ve yasemin en uygun çiçeklerdir.

Yengeç

yengeç burcu
Evlerine ve ailelerine sık sıkıya bağlı olan Yengeçleri mutlu etmek için samimi bir ortam yaratmak gerekir. Mavi tonları ve beyaz Yengecin su burcu özelliklerini pekiştirmekte başarılı olduğundan; nilüfer, beyaz gül ve hatta zambak gibi romantik çiçekler Yengeç tarafından sevilir.

Aslan

burca uygun çiçekler
Aslan dekorasyonda bitkilere en çok önem veren burçlardan. Gösterişe olan tutkusu da krizanteme olan sevgisinde görülebilir. Aslanlar özellikle küçük ağaç türleri ve saksı bitkileri ile egzotik bir hava yaratmayı sever. Bu iki durumu saksıda yetiştirilen renkli orkidelerde birleştirebilirsiniz.

Başak

başak burcu
Mükemmeliyetçi ve oldukça titiz olan Başaklar sadeliğe önem veriyor olsa da özellikle baharda canlı renklere yönelir. Margit çiçeği ve açelya gibi canlı görünen bitkiler budandıklarında Başakları mutlu eder.

Terazi

krizantem çiçeği
Zevkleri ile göz dolduran Teraziler yaşadıkları mekanlarda özgün parçalara yer vermeyi sever. Bu sebeple değişik renk ve cinslerden çiçekler ile yapılan aranjmanlar onlar için idealdir. Pembe krizantemler ve dalya çiçekleri Teraziler tarafından severek yetiştirilir.

Akrep

akrep burcu
Zıtlıkları seven Akrepler için çiçekler kadar dikenleri de güzellik taşır. Centiyane gibi dağlarda yetişen çiçekler, Akreplere hoş ve ilginç bir görüntü vadeder. Bu noktada egzotik çiçeklerin çekimini de yadsımamak gerekir.

Yay

yay burcu
Maceracı ve havai Yaylar, zambağın güzelliği ve kokusu ile baharı hisseder. Özellikle kral zambağı, bohem tarzlarına çok uygun olsa da kimi Yaylar kırmızı ateş zambağı ile yüksek enerjilerini yeniden keşfeder. Saksı çiçeği yetiştirmek isteyen Yaylar içinse menekşe iyi bir tercih olabilir.

Oğlak

oğlak burcu
Gelenekselci Oğlakların en sevdikleri renk beyazdır. Nu sebeple lisyantus ile lilyum gibi görsel açıdan sade, klasik ve saygıdeğer çiçekler Oğlaklar’ın beğenisini kazanır. Bakımı oldukça ilgi gerektiren amaril de Oğlaklar’ın sevgisini kazanan çiçekler arasında yer alır.

Kova

kova burcu
Yeniliğe ve değişime açık olması ile bilinen Kovalar, baharın gelişini simgeleyen ve bu ayların ilk açan çiçeği olan kardeleni özellikle sever. Sıra dışı ve eğlenceli kişilikleri ise parlak renklerde hayat bulur, yeşil çimlerin üzerinde görülecek kır çiçekleri Kovalara neşe verir.

Balık

balık burcu çiçeği
Romantiklikleri ve hayalcilikleri ile tanınan Balıklar çoğunlukla nergis çiçeğini terci eder. Özellikle de trompet nergisi, baharı anımsatan sarı rengi sebebi ile sevilir. Burca uygun saksı çiçekleri arasında ise antorium Balıklar için oldukça uygundur.

Etiketler: , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR