Bu Sweatshirt İle Tüm Duygularınız Özgür Kalacak!

Bu Sweatshirt İle Tüm Duygularınız Özgür Kalacak!

Gün içinde yaşadığınız duyguların etrafınızda bulunan kişiler tarafından bir bakışta anlaşılmasını ister miydiniz? Bu ilginç fikir tasarımcılar tarafından hayata geçirilerek, duyguları yansıtan bir kıyafet tasarımı kullanıcılara sunuldu. Ger Mood Sweater adlı ürün, kullanıcının duygularını algılayarak aydınlatılan bir yaka tasarımı ile etrafa yansıtıyor. İnsanların duygusal değişimlerinden ilham alınarak üretilen kıyafet, ilginç bir iletişim biçimi ortaya koyuyor.

Hislerinizi özgür bırakın!

Duygusal aktiviteleri algılayan sensörler kullanıcıların heyecan seviyelerini ölçerek dışarı yansıtıyor. Kıyafetin yaka kısmına yerleştirilen LED aydınlatma, hafif bir ışık saçarak farklı renklerle duyguları yansıtıyor. Her rengin farklı bir anlam taşıdığı kıyafet, geleceğin tasarımı olarak adlandırılıyor. Ellerde bulunan sensörler ince kablolar ile kıyafetin gövde kısmına bağlanıyor. Geniş yaka modeliyle tüm duyguları dış dünyaya yansıtan ürün kendi içinde bir renk paletine sahip. İletişime yeni bir boyut kazandıran kıyafet farklı modları ile yepyeni bir etkileşim imkanı sunuyor.

Tasarımcılar ve mühendislerin uzun süren ortak çalışmaları ile hayata geçirilen Ger Mood Sweater kişiselleştirilmiş duygusal teknoloji çözümleri sunduğunu açıklıyor. Sosyal medya ile başlayan etkileşim çılgınlığına yeni bir boyut kazandıran bu tasarım, kişilerin gün içindeki modlarını kelimelere ihtiyaç duymaksızın çevresine yansıtabileceği yepyeni bir araç sunuyor. Moda dünyasında ses getiren bu kıyafet, kullanılan teknolojiyi gölgede bırakacak yenilikçi bir tasarıma sahip. Füturistik tarzda üretilen ürünler, tüm dünyada büyük ilgi görüyor.

Ger Mood Sweater ile gerçek duygular saklanamıyor

Ergonomik şekilde geliştirilen ve ele tam uyum sağlayan üç boyutlu el sensör tasarımı oldukça rahat kullanım imkanına sahip. Hareket kabiliyetini kısıtlamayan el sensörleri oldukça hafif ve yumuşak. Yıkanabilir kumaşı sayesinde kullanım kolaylığı açısından gardırobun diğer parçaları ile aynı imkanlara sahip olan Ger Mood Sweater, rahatlığı ile dikkat çekiyor. Bluetooth LE teknolojisi ile geliştirilen ürün şarj edilerek kullanılıyor. İlk olarak Moskova’daki sirk sanatçılarının da aralarında bulunduğu toplam yüz bin Rus tarafından test edilen ürün kullanıcılardan tam not alıyor.

Kıyafetin yakasında bulunan renkler bazı duyguları temsil ediyor. Açık mavi renk huzurlu olmayı, lacivert renk sakinliği, açık sarı renk keyifli olmayı, mor renk heyecanlı ve meraklı ruh halini temsil ederken, kırmızı renk de endişeli ya da aşık olma durumunu yansıtıyor. Tüm duyguları açığa çıkaran kıyafet, akıllara gizli kalması istenen hislerin nasıl saklanacağı sorusunu getiriyor. Şüpheye yer bırakmaksızın saf gerçekliği yansıtan kıyafet, cesurca modunu yansıtmak isteyenlerin tercihi oluyor. Kıyafetin duygusal renk paletinde şimdilik olumsuz hisler yer almasa da, ilerleyen günlerde daha geliştirilmiş bir tasarımın kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR