Bordo Bereliler 2: Afrin Nerede Çekildi?

Bordo Bereliler 2: Afrin Nerede Çekildi?

Bordo Bereliler Suriye filminin devamı olarak çekilen Bordo Bereliler 2: Afrin aksiyon dolu senaryosu ile dikkat çekiyor. 16 Medya Film, Erdoğan Yaprak ve Ali Ertem’in yapımcılığında hazırlanan filmin senaryosunda Coşkun Gündoğdu ile Ayça Baytimur adı yazıyor. Erhan Baytimur’un yönettiği filmin kadrosunda Balamir Emren, Cenk Ertan, Mehmet Dindar, Gencer Güvercin, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Emel Dede, Cavit Çetin Güner, Ozan Güler, Erol Yaman, Kübra Dilara Çelen, Oğuz Yağcı ve Engin Kuyucu gibi isimler yer alıyor.

Bordo Bereliler 2: Afrin filminin konusu

Özel kuvvetlerde görev alan bordo bereli askerlerin Suriye operasyonunu ele alan film, terörle savaş faaliyetlerini beyaz perdeye taşıyor. Filmin finali Bursa’da gerçekleşecek bir olayın önlenmesi ile gerçekleşiyor. Açık hava ve arazi çekimlerinin sık bulunduğu filmde kalabalık oyuncu kadrosu ve silah materyallerinin çeşitliliği dikkat çekiyor. Yüzde yüz Türkiye yapımı, yerli silahların kullanıldığı filmde, MPT-76 milli piyade tüfeği, MPT – 55, MPT55-K, T40R tek atım bombaatar, JMK BORA – 12 tam profesyonel uzun menzilli keskin nişancı tüfeği, 40 mm tamburali bombaatar ve Canik 55 gibi silahlar boy gösteriyor.

Bordo Bereliler 2: Afrin nerede çekildi?

Bordo Bereliler 2: Afrin film ile ilgili görsel sonucu

Bordo Bereliler 2: Afrin filmi İstanbul’a yakınlığı ve doğal güzellikleri nedeniyle Bursa’nın İnegöl ilçesinde tamamlandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği çekimler birkaç hafta içinde tamamlandı. İnegöl’ün korunan doğası ve özgün atmosferi filmde bolca yer alırken askeri operasyonlar arasında duygulara dokunan insan hikayeleri de kameraya alındı. İlçe için de bir ilk olan film çekiminde kentin ikonik yapılarından Beylik Hanı da kullanıldı. Çarşı esnafı ve vatandaşların destek olduğu çekimler boyunca set ekibi Bursalılar tarafından ilgiyle ağırlandı.

Filmin finali için Orhangazi tercih edildi

Bordo Bereliler 2: Afrin ile ilgili görsel sonucu

“Bordo Bereliler 2: Afrin nerede çekildi?” sorusu final sahnelerinde yanıt değiştirdi. Büyük bölümü İnegöl’de çekilen filmin finali için ise yine Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı Fındıklı mahallesi tercih edildi. Final sahneleri için birkaç gün Orhangazi’de konaklayan set ekibi, aksiyon dolu arazi çekimleri ile heyecan dolu bir filmin müjdesini verdi. Finalin gizliliği için sır gibi saklanan sahnelerde tüm ekip bolca ter dökerken, çekim aralarında Orhangazi’nin doğal güzelliklerinin keyfi çıkarıldı.

Bursa’nın ev sahipliği yaptığı film, Mart ayında vizyona girdi. Profesyonel çekimleri ve beğeni kazanan görselleri ile alkış alan film, Bursalılar’ın da merakını cezbetti. İzleyicilerin beğeniyle karşıladığı Bordo Bereliler 2, filmin devamının gelebileceği konusunda sinyal verdi.

Etiketler: , , , ,

BENZER YAZILAR