Bölge Raporu: Esenyurt’ta Güncel Gayrimenkul Fiyatları

esenyurt'ta güncel gayrimenkul

Esenyurt’ta güncel gayrimenkul fiyatları, şehrin en önemli yatırım merkezlerinden biri olması sebebiyle gün geçtikçe artıyor. İstanbul’un en hızlı gelişen semtlerinden biri haline gelen Esenyurt’ta her bütçeye, krediye ve yatırıma uygun satılık ve kiralık daireler bulunuyor.

Esenyurt’ta güncel gayrimenkul durumu

esenyurt bölge raporu

İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden biri olan Esenyurt’ta, varolan konut projelerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Bölgenin gelişme hızı baz alınarak hesaplandığında amortisman süresinin ise İstanbul ortalamasının çok üzerinde olduğu görülüyor. Bölge için amortisman süresi 10 yıl olarak değerlendiriliyor.

Esenyurt’ta güncel gayrimenkul fiyatları

esenyurt havuz

Esenyurt güncel satılık gayrimenkul fiyatları konutların ısıtma sistemleri, fiziksel donanımı ve konumlarına göre değişiklik gösteriyor. Bulundukları mahalle, toplu taşıma araçlarına, okullara, alışveriş ve eğlence merkezlerine, hastanelere ve kafelere uzaklık fiyatları belirleyen etmenler arasında yer alıyor. Öğrencilerin ve yatırımcıların rağbet ettiği 1+1 dairelerin satışı 68 bin liradan başlıyor. Konutun konumuna ve donanımına göre 500 bin liraya kadar çıkıyor.

Yalnız yaşayan çalışanların ve çocuksuz çiftlerin tercihi 2+1 dairelerin satışı ise 130 bin lira ve 550 bin lira arasında seyrediyor. Rezidansların yoğunlukta olduğu Esenyurt’ta içi yapılı, merkezi konumda ve lüks bir 1+1 rezidansın satışı 225 bin liradan başlıyor. Çekirdek ailelerin ilgi gösterdiği içi yapılı ve toplu taşımaya yakın 3+1 dairelerin satışları ise 300 bin liradan başlıyor. Geniş ailelerin tercihi olan 4+1 dairelerin açılış fiyatları 500 bin lira civarında seyrediyor. Dublex dairelerin satış fiyatı ise 600 bin lirayla açılışı yapıyor. Esenyurt’taki çok lüks rezidansların satış fiyatları ise 175 bin dolardan başlıyor. Bölgedeki toplu taşıma ağının geliştirilmesiyle birlikte Esenyurt daire fiyatlarında artış bekleniyor.

Esenyurt güncel kiralık daire fiyatları

yunus balta kültür merkezi

Çok hızlı gelişmesi ve İstanbul’un yeni merkezlerinden biri haline gelmesiyle Esenyurt kiralık daire fiyatlarında artış görülüyor. Esenyurt kiralık daire fiyatları, tıpkı satılık dairelerde olduğu gibi değişiklik gösteriyor. Bulundukları mahalle, toplu taşıma araçlarına, okullara, alışveriş ve eğlence merkezlerine, hastanelere ve kafelere uzaklık, eşyalı oluşu kira fiyatlarını etkiliyor. Bölgede gün geçtikçe artan kampüsler sebebiyle, özellikle öğrencilerin tercih ettiği 1+1 kiralık daire fiyatları 500 liradan başlıyor. 2+1 kiralık daire fiyatları 750 liradan başlarken, ailelerin tercih ettiği 3+1 kiralık daire fiyatları 1000 liradan başlıyor. Dublex kiralık dairelerin fiyatı ise 1750 liradan açılış yapıyor. Bölgeye yapılan yatırımların her geçen gün çoğalmasıyla birlikte, Esenyurt’ta kiralık daire fiyatlarının daha yüksek oranda artması bekleniyor.

Tüm veriler www.milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR