Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor?

Eylül ayında ilk defa izleyicilerle buluşan Bir Zamanlar Çukurova dizisi gerek konusu gerek oyuncu kadrosu ve gerekse başarılı prodüksiyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor. İlk bölümüyle reytinglerde ilk sıraya yerleşen dizinin nerede çekildiği ve oyuncu kadrosunda kimlerin yer aldığı ise dizi ile ilgili en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Perşembe günleri saat 20.00’da ATV’de yayınlanan dizi, yüksek izlenme oranı almaya devam ediyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili görsel sonucu

Bir Zamanlar Çukurova dizisi iklimi ve doğal güzellikleri ile güzelliği ile göz dolduran Adana’nın Çukurova ilçesinde çekiliyor. Dizi çekimi için bölgede kurulan özel platoda çekimler hâlâ devam ediyor. 1970’lerde geçen hikâye için o dönemin karakteristiğini yansıtan tema, bu platoda hayat buluyor.

450’yi aşkın profesyonel kişinin yer aldığı özel ekibin 8 ayı aşkın sürede inşa ettiği dev plato Adana’nın geniş Çukurovasının coğrafyasını izleyicilerle buluşturuyor. İlk bölümü ile izleyicileri ekran başına kilitleyen dizi için inşa edilen özel çiftlik, hem 1970’lerin ruhunu yansıtma başarısı bakımından hem de olay örgüsüne uygun tasarımı ile izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not aldı.

Çukurova’da geçen bir aşk hikayesi

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili görsel sonucu

Hikâye 1970’li yıllarda geçiyor. Dizi, sevdiği kişi için öldürmeyi dahi göze almış olan Yılmaz ile aşık olduğu kişi yaşasın diye kendini istemediği bir evliliğe hapsetmiş olan Züleyha’nın öyküsünü anlatıyor. İstanbul’da evlilik hazırlığı yapan birbirine aşık iki gencin başına hiç planlamadıkları bir olay geliyor ve bunun neticesinde yolları Adana’nın Çukurova bölgesine düşüyor. Birbirini seven Züleyha ve Yılmaz, çiftliklerinde çalışmak durumunda kaldıkları Yaman ailesi ile tanışınca olaylar peşi sıra meydana gelmeye başlıyor. Her ne olursa olsun aşklarını yaşamaya kararlı olan çiftin hayatları bir anda tümüyle değişiyor.

Ekranda oyunculuk şöleni

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili görsel sonucu

Yapımını TİMS & B Productions’ın ve yapımcılığını da Burak Sağyaşar ile Timur Savcı’nın üstlendiği Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Vahide Perçin (Hünkar Yaman), Uğur Güneş (Yılmaz), Hilal Altınbilek (Züleyha) ve Murat Ünalmış’ın (Demir Yaman) başrolleri paylaştığı dizide Turgay Aydın (Sabahattin), Selin Yeninci (Saniye), Sibel Taşçıoğlu (Şermin), Selin Genç (Gülten), Serpil Tamur (Haminne), Mustafa Açılan (Veli) ve Polen Emre (Fadik) yer alıyor. Hünkar Yaman, Çukurova’nın en önemli beylerinden olan Demir Yaman’ın annesi olarak karşımıza çıkıyor. Kararlı ve dirayetli Hünkar Yaman karakterine can veren Valide Perçin, performansı ile her zamanki gibi göz dolduruyor.

Etiketler: ,

BENZER YAZILAR