Bir şömine hiç bu kadar çekici olmadı

Bir şömine hiç bu kadar çekici olmadı

Günümüzde şömine pazarında, en çok ihtiyaç duyulan işlevsellik ve estetik dizaynı bir arada sunmak, üreticiler tarafından çözümlenememiş bir detay. Bir şömine zevki yaşamak istediğinizde farklı markalar altında birbirinin benzeri ürünlerle karşılaşmaktan sıkıldıysanız Decofire Showroom’unu mutlaka görmelisiniz.


&nbsp


Decofire Satış Direktörü Bilge Sesli’den aldığımız bilgiye göre Türkiye şömine pazarında tasarım ve kalitesine göre 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla ürün çeşitleri mevcut. Şömine pazarının tasarım yönündeki eksiklikler ve butik şömine pazarındaki açığın kendilerini Focus ve Fondis gibi dünyanın en prestijli şömine markaları ile işbirliğine yönelttiğini ifade eden Sesli, bu markaların da müşteri portföylerinin çoğunlukla saygın iç mimarlar ve nihai tüketicilerden oluşmasına katkıda bulunduğunu belirtti.


&nbsp


Sesli, &nbsppazardaki ürün dağılımına bakıldığında Ege ve Akdeniz’de genelde açık hazneli şöminelerin hakimiyeti olduğunu ifade ederek, diğer bölgelerdeki kullanıcıların daha çok kapalı hazne şömineleri tercih ettiğini vurguladı. Decofire olarak, şömineye, kazan satan veya mermerci anlayışıyla değil tasarım ve mühendislik açısından yaklaştıklarını ifade eden Satış Direktörü şunları aktardı:


&nbsp


“Satış mühendislerinden oluşan profesyonel ekibimiz keşif yapmak için şömine düşünülen mekana gidip inceleme yapar, baca bağlantıları vs kontrol edilir. Sonrasında ise şöminenin konumlandırılacağı yere ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre teknolojik ve tasarım olarak modeller üzerinden görüşülür.”


&nbspKapalı Hazne şömineler


Kapalı şömine hazneleri, ateşi güvenli bir yanma alanında muhafaza ederler. Odadaki oksijen kontrollü bir şekilde minimum miktarda tüketilir. Kapalı alandaki yanmadan yüksek ısıl verim elde edilir. Yanma kontrollü olduğu için yakıt tüketimi düşük ısı verimi yüksektir. Talep halinde ise montaj sırasında kullanılan ısı dağıtıcıları aracılığıyla evin birkaç odasını ısıtma imkanına sahip olunabilir.&nbsp


&nbsp


&nbsp


&nbsp


&nbsp


Açık Hazne Şömineler


Açık hazne şömine hazneleri, portatif parçalardan veya bütün hazneden oluşurken, şömineler, son derece geniş ürün yelpazesi ile evin mimari yapısına uygunluk gösteriyor. Doğru baca sistemi ile kullanıldığında şöminelerde geri tepme veya çekmeme problemi yaşanmazken, böylelikle şömineler evin içinde sadece bir mimari unsur olarak kalmaktan ziyade bir keyif aracı olarak da işlevini yerini getiriyor.


&nbsp


Tel: (0216) 360 82 33


&nbsp


&nbspEtiketler: , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR