Bir Litre Gözyaşı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir Litre Gözyaşı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kanal D’nin yeni dizisi Bir Litre Gözyaşı, gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alan popüler bir Kore dizisinden uyarlanıyor. Dizinin senaryosu Neşe Şen, Gül Meriç Özen ve Sertaç Ergin tarafından kaleme alınıyor. Dizinin yönetmenliğini deneyimli yönetmen Serhan Şahin, yapımcılığını ise başarılı dizi ve filmlere imza atan Med Yapım-MF Yapım üstleniyor.

İlham veren hayat hikayesi

Bir Litre Gözyaşı ile ilgili görsel sonucu

Bir Litre Gözyaşı dizisi, orijinal ismi ‘Ichi Rittoru no Namida’ olan başarılı bir Kore dizisinden uyarlanıyor. 15 yaşında yakalandığı ölümcül bir omurilik soğanı hastalığı yüzünden 25 yaşında yaşamını kaybeden Aya Kito’nun gerçek yaşam hikayesini anlatan dizi, senaristlerin kaleminde tekrar hayat buluyor.

Bir Litre Gözyaşı’nda amansız bir hastalıkla savaşan, her şeye rağmen hayata sıkı sıkı tutunmaya çalışan Cihan’ın mücadelesi ve ailesinin sonsuz desteği yürekleri yakıyor. Aile olmanın gerçek anlamını bir kez daha kalbinizde hissedeceğiniz hikayede Cihan, hayallerini süsleyen üniversite eğitiminin ardından aşk ile de tanışıyor. Yaşama dair yepyeni heyecanlar yaşamaya hazırlanan Cihan’ın bedenini her geçen gün daha fazla etkileyen, tedavisi olmayan hastalığı da sinsice ilerliyor.

Cihan’ın amansız hastalığını öğrenen annesi Figen, kızının geri kalan ömrünü en güzel şekilde geçirebilmesi için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Anı yaşamanın değerini bir kez daha hissedeceğiniz ve gözyaşlarınızın sel olacağı Bir Litre Gözyaşı zor anlarda ihtiyaç duyulan aile bağlarının önemini de öne çıkarıyor.

Mahalle sıcaklığı ekrana yansıyor

Bir Litre Gözyaşı ile ilgili görsel sonucu

Duygu dolu hikayesi ile dikkat çeken Bir Litre Gözyaşı dizisinin çekimleri için İstanbul’un mahalle havasını hala yaşayan semtlerinden biri olan Beykoz seçildi. Beykoz Kundura Fabrikası’nda diziye özel bir mahalle platosu kuruldu. Sıcak bir atmosfere sahip platoda dramatik hikayeyi tamamlayan mahalle sıcaklığı sunuluyor.

Bir Litre Gözyaşı ile ilgili görsel sonucu

Tek katlı evleriyle eski mahallelerin ruhu ekrana çok iyi yansıtılıyor. Kızlarının hastalığı ile hayatı allak bullak olan, birbirlerine kenetlenen, tüm zorluklara rağmen umudunu yitirmeyen, ayakta duran ailenin kahramanları dizide bir pastane işletiyor. Dizide Cihan karakterinin çalıştığı şirin pastane, yani Yürekli Pastanesi kurulan mahalle platosunda yer alıyor.  Dizide üniversite sahnelerinin çekimleri ise Türkiye’nin en köklü fakültelerinden biri olan, İstanbul Üniversitesi’nin Sarıyer-Bahçeköy’de bulunan 161 senelik Orman Fakültesi Kampüsü’nde çekilmektedir.

Sanem Çelik ekranlara dönüyor

Bir Litre Gözyaşı ile ilgili görsel sonucu

Bir Litre Gözyaşı, duygu dolu, etkileyici hikayesiyle izleyenleri ekran başına kilitlemeyi hedefliyor. Dizinin başrollerini Sanem Çelik, Miray Daner, Mert Yazıcıoğlu ve Tolga Tekin paylaşıyor. Uzun bir aradan sonra ekranlara dönen Sanem Çelik hikayede hasta kızının en büyük destekçisi olan, onun son günlerini güzel geçirmesi için mücadele eden annesi Figen’i canlandırıyor. Başarılı oyunculuğu ile son dönemlerde öne çıkan Miray Daner, hastalığına rağmen hayata sımsıkı tutunan Cihan’a hayat veriyor. İyi niyetli, temiz kalpli aile babası Muzo’yu Tolga Tekin canlandırıyor. Mert Yazıcıoğlu ise Cihan’a aşık olan Mahir karakteri ile ekrana geliyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR