Bir Küçük Eylül Meselesi Filmi Nerede Çekildi?

Bir Küçük Eylül Meselesi Filmi Nerede Çekildi?

Sinema sektöründeki gelişmeler Türk Sineması’na da yansıdı ve son yıllarda seyirci beklentileri doğrultusunda yerli sinema filmleri yoğun seyirci ilgisiyle karşılaştı. Bu yapımlar arasında yer alan Bir Küçük Eylül Meselesi filmi de vizyona girdiği 14 Şubat 2014 tarihinden bu yana beğenilen sinema filmleri arasında yerini aldı. Yönetmenliğini Kerem Deren’in gerçekleştirdiği filmin sinematografi sorumlusu Gökhan Tiryaki olurken, film müziklerinin yapımını ise Toygar Işıklı üstlendi.

Bir Küçük Eylül Meselesi oyuncuları arasında kimler yer aldı?

bir küçük eylül meselesi ile ilgili görsel sonucu

Ay Yapım’ın iddialı yapımları arasında yer alan filmin başrol oyuncuları Ortadoğu’da geniş bir hayran kitlesi bulunan Engin Akyürek ile Farah Zeynep Abdullah oldu. Yapımcılığını Kerem Çatay’ın yürüttüğü filmin geniş oyuncu kadrosu arasında Ceren Moray, Onur Tuna, Serra Keskin, Ege Aydan, Ebru Aykaç ve Merve Bulut, Hüseyin Pehlivan ve Cenk Kayhan yer aldı. Deneyimli oyuncuların genç yeteneklerle buluştuğu kastıyla dikkat çeken film, 2014 yılının 14 Şubat Sevgililer Günü’nde vizyona girdi.

Bir Küçük Eylül Meselesi filmi konusu neydi?

bir küçük eylül meselesi ile ilgili görsel sonucu

İdeal gözüken bir yaşama sahip olan Eylül (Farah Zeynep Abdullah), geçirdiği talihsiz bir olay sonucunda yaşamının son bir ayını anımsayamaz. Ailesi ve dostlarının bir şey sezdirmemeye ve rahatlatmaya çalıştığı Eylül, çevresinin davranışlarına anlam veremez ve durumda bir tuhaflık olduğundan şüphelenir. Ani bir kararla Bozcaada’ya gider ve Bozcaada’da tesadüf eseri daha önce hiç tanımadığı gizemli bir adamla tanışır. Bu tanışma Eylül’ün aklını iyice karıştırır, çünkü gizemli yabancı ona kendisini mutlaka anımsaması gerektiğini, çünkü kendisinin Eylül’ün aşık olduğu adam olduğunu söyler.

Bir Küçük Eylül Meselesi filmi nerede çekildi?

bir küçük eylül meselesi ile ilgili görsel sonucu

Bir Küçük Eylül Meselesi’nin ön hazırlıkları iki ay, çekim süreci ise tam bir yıl sürdü. Çekimlerinin çok büyük bir bölümü Bozcaada’da gerçekleşen film, Bozcaada panoramasını da hem yaz hem sonbahar çekimleriyle izleyiciye büyük bir titizlikle sundu. Bozcaada’yla özdeşleşmiş Rengigül Konukevi’nde çekilen sahneler ise izleyicilerin en beğendiği sahneler arasında yer aldı.

Sıra dışı senaryosu, klişelerden uzak ve tahmin edilemeyen sonuyla izleyicide iz bırakan farklı bir yapım olan Bir Küçük Eylül Meselesi, 10 üzerinden 7,3’lük IMDb puanıyla da sinematografik kalitesini ortaya koydu. Bozcaada’nın tüm güzelliklerini farklı bir olay örgüsü içinde sunan film, bir milyona varan gişe hasılatı yakaladı. Film aynı zamanda daha önce 20 Dakika, Ezel gibi çok başarılı yapımlarla adını duyuran Kerem Deren’in ilk uzun metrajlı filmi ve ilk senaristlik denemesi olarak dikkat çekti.

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR