Bir konuttan daha fazlasını bekleyenlere

Bir konuttan daha fazlasını bekleyenlere


İnşaat sektörünün hızlı dinamiği beraberinde özgün tasarımlar da getiriyor. Mimarlık ofisleri sektöre de oluşan bu dinamikle birlikte, modern yaşama uygun, estetik ve son derece işlevsel özelliklere sahip yeni tarz binalar tasarlıyorlar. Segment İnşaat tarafından geliştirilen ve Otman Mimarlık tarafından tasarlanan Cumbba Home Club, yeni nesil konut tasarımlarının en çarpıcı örneklerinden biri. Cumbba Home Club gerek işlevsel sosyal alanları gerekse mimari de öne çıkan asimetrik görünümüyle, farklı ve özel bir butik proje olarak Ataşehir’de inşa ediliyor.



Cumbba Home Club’ı diğer projelerden ayıran pek çok farklı özelliği bulunuyor. Dış görünümde öne çıkan ve ilk bakışta göze çarpan özelliklerden birisi isminin geldiği Cumba’nın modern bir üslupla, günümüz beklenti ve ihtiyaçlarına göre yorumlanması. Segment inşaat bakış açısı ve Otman mimarlık tasarımıyla oluşturulan Cumbba Home Club’ta hiçbir balkon üst üste gelmiyor.


 


78 dairelik iki bloktan oluşan Cumbba Home Club’ın tasarım anlayışının modern ve yenilikçi olduğunu vurgulayan Mimar İlker Otman ve ortağı Baran Yılmaz, günümüz mimarisinin modern yaşamın bir adım önünde olması gerektiğini ve bunu da Cumbba Home Club projesine yansıttıklarını belirtiyor. İlker Otman, Cumbba Home Club projesinin, proje içerisinde alternatif yaşam alanları yaratan bir mimarinin simgesi olduğunu belirterek, “Tek tip mekanlardan uzaklaşarak standartların dışına çıkılan ve aynı zamanda her dairenin kendi içinde alternatifini yaratarak farklı yaşam keyiflerinin sunulduğu projede her ihtiyaç ve bütçeye uygun konut bulmak mümkün” dedi.


 


Güney Afrika’dan getirtilen Teak ağaçlarından yapılan cumbalar, projede öne çıkan diğer bir farklılık. Mimaride doğal malzemelerin giderek daha fazla kullanıldığı günümüzde, özgürlük hissi veren bu üniteler, modern ve sıcak görünümlerinin yanı sıra, ev sakinlerine salondan sıfır yüzeyde cumba gibi etkileyici bir alana çıkabilme imkanı sunuyor.


 


1+1, 3+1, teras dubleks, orta dubleks ve bahçe katlarından oluşan Cumbba Home Club’da alt alta gelen balkonların yerine özgün ve asimetrik bakış açısıyla konumlanan her bir balkonun ayrı bir teras olarak algılanması sağlanmış.


 


Tel: (0216) 499 17 87 88


Web: www.cumbba.com


 


 


 



Etiketler: , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR