Bir Demet Tiyatro Dizisi Nerede Çekildi?

Bir Demet Tiyatro Dizisi Nerede Çekildi?

Televizyon tarihine damgasını vuran yapımların başında yer alan Bir Demet Tiyatro, yayınlandığı ilk günden itibaren kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratmıştır. Usta oyuncular çerçevesinde şekillenen tiyatro yapısının yanı sıra televizyona sanatsal faaliyeti taşımasıyla da önem kazanmayı başarmış olan program, bir zamanlar aldığı reyting ile adeta tarihe geçmiştir. Geniş kitlelerce izlenen ve sevilen program, ayrıca belirli izleyicilerde tiyatro aşkını dahi alevlendirmeyi başarmıştır. Hal böyle olunca Bir Demet Tiyatro, çok yönlü bir başarıya imza atmıştır.

Bir Demet Tiyatro oyuncuları

İlk kez 1995 yılında ekranlara gelen Bir Demet Tiyatro, Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Ozan Uygun, Birsu Demir, Zerrin Sümer, Altan Erkekli, Erdal Tosun ve Şebnem Sönmez gibi daha nice usta oyuncuyu bünyesinde barındırmıştır. 100’ü aşkın bölüm ile ekrana gelen uzun soluklu program, haliyle bu sayede pek çok farklı oyuncuyu da zaman zaman içerisinde bulundurmuştur. Üstelik buradan çıkan oyuncuların parlamasına da şahit olan izleyiciler, bir nevi televizyon ve sinema dünyasının yeni isimlerle tanışmasına da vesile olan bir program izlemişlerdir. Tabi bunda BKM’nin de payı epey fazladır.

Bir Demet Tiyatro dizisi nerede çekildi?

BKM stüdyosu çerçevesinde hazırlanan Bir Demet Tiyatro, haliyle İstanbul, Beşiktaş’ta çekilmiştir. Beşiktaş Kültür Merkez’inin çok daha fazla bilinmesine kaynaklık eden program, aynı zamanda BKM sürecini de beraberinde getirmiştir. İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olarak görülen Beşiktaş ise hem nüfus yapısı hem de yerleşim birimleriyle kalabalık bir bölge olarak bilinir. Sanata dair aktivitelerin bolca olduğu ilçede haliyle tiyatro faaliyetleri de yürütülmektedir. Bu sayede sinemadan çok daha fazlasını sunmayı başaran Beşiktaş, sanat severler için de vazgeçilmez bir yer olarak görülür.

Bir Demet Tiyatro ve Beşiktaş

Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesinde günümüzde birçok film ve yapım çekilmektedir. Nitekim daha önce çekilen yapımlardan biri olan Bir Demet Tiyatro, merkezin en önemli yapımları arasında görülmektedir. Beşiktaş ilçesine dahi önem katan merkez, ilçedeki faaliyetleri de bir nevi arttırmaktadır. 8,4 km uzunluğunda sahili bulunan ilçe, kültürel faaliyetlerin yanı sıra doğal güzelliğiyle de insanları kendisine çeker. Merkezi noktaların kesişim yeri olma özelliği taşıyan Beşiktaş, günde neredeyse 2 milyon kişinin geçtiği bir yer olma özelliği de taşır. Toplam nüfusu 2015 yılı itibariyle 190,033 olan ilçe, kalabalık bir yoğunluğa sahiptir. 23 mahalleden oluşan bölgenin alanı ise 46 km² olarak bilinir. Burası küçük fakat hem nüfusuyla hem de sosyalliğiyle yoğun bir ilçedir.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR