Bir çatısında helikopter pisti var, ötekinde jakuzi

Bir çatısında helikopter pisti var, ötekinde jakuzi

İstanbul Bağdat Caddesi üzerinde Ethem Efendi 36 restoranının bulunduğu özel koru içinde inşaatı devam eden Dilman Towers, 85’er metrelik iki gökdelen ile Kadıköy yakasının en yüksek binaları olacak. 27’şer katlı gökdelenlerin iki kulesinden birinin terasında helikopter pisti bulunacak. Diğer kulede ise Marmara denizi, Adalar ve tarihi yarımadanın gözler önüne serildiği jakuzi havuzlu seyir terası yer alacak. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 248 metrekarelik dairelerin satış fiyatını henüz belirlemediklerini söyledi.


Dilman Towers’ta residence tarzı yaşamın özellikleri iki bloğun oturduğu zeminin altındaki sosyal tesiste ve seyir terasında yer alacak. Sitede kapalı, açık yüzme havuzu, dinlenme ve seyir terasları, squash, fitness, oyun salonları ile kapalı yarım basketbol salonu olacak.


Dilman Towers’a gelen misafirler araçlarını misafir araç otoparkına bıraktıktan sonra kapı görevlisi tarafından karşılanacak ve ev sahibi evde yoksa, gelene kadar bekleme bölümünde ağırlanacak.


Güvenlik belgeli daireler


Dilman Towers’ta yaşayanların güvenliğini sağlamak için teknolojinin tüm imkanları ve uluslararası yönetmeliklerin kullanıldığın belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, şu bilgileri verdi:


“Dilman Tower’ın statik projeleri şu anda Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü müdürlüğü görevini sürdüren Prof. Dr. Gülay Altay denetiminde Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle ve Türkiye’deki yönetmeliklere ek olarak, Kaliforniya Deprem Yönetmeliği ve Avrupa Birliği Deprem Şartnamesi’ne uygun olarak geliştirildi. Dilman Towers’ta, satışta garanti belgesinin yanısıra, yapının elektrik ve mekanik dahil tüm donanımı için bakım rehberi ve bakım hizmeti veriliyor.”


Asansörlere sedye girebiliyor


Her blokta iki adet 12 kişilik sedye girebilen ve bir adet sekiz kişilik olmak üzere üç adet yolcu asansörü ve bir adet yük taşımaya da elverişli yangın asansörü konuluyor. Her biri en az 2 m/sn hızında olacak asansörler Otis, Kone veya muadili bir marka olarak kullanılacak.


Merkezi sistemle sağlanan ısıtma için her daireye otomasyona bağlı pay ölçer sistemi konuluyor. Her odanın derecesinin ayrı olarak termostatla kontrol imkanı bulunuyor. Dairelerde Alurad veya muadili bir radyatörler kullanılıyor. Ayrıca bağımsız olarak tavandan kanallı soğutma sistemi alt yapısı yer alıyor.


Duvarlar, antre, koridor ve odalarda macunlu saten boya, mutfak, WC ve banyolarda ise İtalyan Iris, Richetti veya muadili bir marka seramikler bulunuyor. Mutfak, banyo ve koridor döşemelerinde yine İtalyan Iris veya Richetti marka seramik kullanılırken, salon ve odalar Merbau desenli ithal lamine parke olacak. Antre, koridor, banyo ve mutfak spot aydınlatma ile şıklık katıyor. Banyolarda ahşap kaplamalı natürel cilalı veya lake banyo dolaplarının yanı sıra, Vitra veya muadili vitrifiyeler ve Artema veya muadili armatürler takılacak.


Sosyal donatılar


Dilman Towers’ta yerin altında bulunan üç kat kapalı otoparkta her daire için ikişer araçlık otopark yeri bulunuyor. Ayrıca bahçede misafir otoparkı yer alıyor. Otoparka fotoselli aydınlatma sistemi ve springli yangın söndürme sistemi kuruluyor. Bodrumlarda her daire için müstakil kapalı depo alanı bulunuyor. Yapılardan birinin terasında helikopter pisti bir diğerininkinde ise jakuzi havuzlu seyir terası bulunuyor. Yine bina kapalı alanlarında fitness salonu, sauna, steam-room, Türk hamamı, jet-streamli iki kulvarlı kapalı yüzme havuzu, squash salonu, TV, okuma ve oyun salonları yer alıyor.


Bahçede açık havuz ve güneşlenme platformu, yürüyüş parkurları, ve yarım basketbol sahası bulunuyor. Bahçede bulunan iki eski eser de yaşam alanının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Selamlık Köşkü, kütüphane ve kafeteryası ile sosyal bir alan haline getiriliyor. Diğer bina ise Ethem Efendi 36 adıyla restoran olarak hizmet vermeye devam edecek.


Yüksek güvenlik önlemleri


Dilman Towers’ta güvenlik ve konfor için her türlü ayrıntının düşünüldüğünü belirten Nazmi Durbakayım, güvenlik önlemlerini şöyle sıraladı:


– Temel sistemi İstanbul Teknik Üniversitesi Zemin Mekaniği Kürsüsü denetiminde yapılarak zemin etütleri doğrultusunda seçildi. Betonarme yapıda statik hesapların üzerinde bir seçimle beton için C35, demir için de St3 sismik demir kullanıldı.


– Dairelerde ahşap kaplamalı çelik gövdeli Mul-T-Lock veya muadili marka kapılar, doğal ahşap kaplamalı, natürel cilalı iç kapılar, uyumlu portmanto ve ayakkabılık standart olarak yer alacak.


– Daire içlerinde kaçak akım röleli buatsız Amerikan sistem elektrik tesisatı, Siemens otomatik sigorta ve kablolama sistemi bulunuyor. Ayrıca Bticino marka NT serisi veya muadili anahtar ve prizler, 6 harici telefon ve data hattı, kablolu ve dijital yayın altyapısı, her daireye renkli monitörlü kapı intercom sistemi, ısıtma, su ve elektrik kullanımı için ev otomasyon sistemi yer alıyor.


– Daire içlerinde yangın önleme amaçlı yangın dedektörü ve spring sistemi bulunuyor. Kat hollerinde yangın söndürme sistemi ile doğalgaz alarm sistemi, bloklarda da özel basınçlandırılmış yangın asansörü yer alıyor.


– Dilman Towers’ta her dairede yangın, gaz ve hırsız alarm sistemleri ana güvenlik merkezi ile bağlantılı olarak sağlanıyor. Kapalı otopark ve bahçe giriş çıkışları, otopark içi araç yerleri kapalı devre kamera sistemi ile izleniyor. Tüm güvenlik, yangın ve ortak mahaller otomasyon sistemi güvenlik merkezine bağlanıyor.


Tel: (0216) 386 15 55


&nbsp


&nbsp


&nbspEtiketler: , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR