Biga’ya 408 konutluk Yenişehir

Biga'ya 408 konutluk Yenişehir

Kaliteli konut sıkıntısı çekilen Çanakkale’nin Biga ilçesinde 408 konutluk toplu konut projesinin temeli atıldı. Biga’nın en büyük toplu konut projesi olan Yenişehir, Ortur Mühendislik tarafından gerçekleştirilecek. Ortur Mühendislik, Yenişehir projesi ile hızlı ve kaliteli aynı zamanda da makul fiyatlı konut üretmeyi planlıyor.


&nbsp


Ortur Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat C. Ürün, her biri 12 daire olan 34 bloktan oluşan Yenişehir’de 120 dairelik ilk etabı 6 ayda, tüm projeyi ise 18 ayda teslim etmeyi planladıklarını ifade etti. Ürün, 63 bin metrekarelik alan için yapılacak 408 konutun, ticaret merkezi de dahil olmak üzere 20 milyon dolara mal olacağını belirtti. Ürün, ‘Amacımız kaliteli ve makul fiyatlı konutlar üreterek hemşehrilerimizi ev sahibi yapmak’ dedi.


Temel atma törenine Çanakkale Valisi Orhan Kırlı ve Çanakkale milletvekilleri İbrahim Köşdere, Mehmet Daniş ve Ahmet Küçük katıldı. Temele ilk harcı Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ile Vali Kırlı birlikte koydu.


Biga’da ormana ve yeşillide ulaşmanın en kolay olduğu, temiz havası ve manzarasıyla&nbsp bilinen Debbay Sırtı’nda yapılan temel atma töreninde konuşan Sedat Ürün sözlerini şöyle sürdürdü:


‘Birinci etaptaki konut fiyatlarımızı minimum karlılık, maksimum kalite felsefesiyle sunuyoruz. 105 metrekare konut için 14 bin YTL peşinat ve teslime kadar da ayda 650 YTL taksit alacağız. Böylece, konut bedelinin yüzde 15-20’sini teslimattan önce alacağız. Müşterimiz altı ay içinde konuta girdikten sonra, bankadan alacağı krediyi kira öder gibi öderken, kendi konutunda oturacak ve bizimle maddi anlamda ilişkisi kalmayacak.’


Ürün, 408 konutluk projenin birinci etabı olan 120 konutu bir yandan hızla tamamlarken, diğer yandan tüm bölgenin altyapı sorunlarını çözeceklerini ifade etti. Ürün, böylece kamunun yapması gereken bir işi tamamlayacaklarını ve bu yolla Biga Belediyesi’ne bir milyon dolarlık bir kaynak aktaracaklarını ifade söyledi.


Sedat Ürün, ‘Finansal piyasalarda yaşanan dalgalanma nedeniyle belli bir süre için taleplerde daralma oldu ama, yakın zamanda yeniden talep başlayacaktır. Çünkü Türkiye’de büyük bir konut açığı var. Ülkemizin geleceğine güvenimiz tam olduğu için bu yatırıma başladık’ dedi.


85, 105 ve 125 metrekare arasında değişen daire seçeneklerinin yer aldığı Yenişehir’de projeler İstanbul Teknik Üniversitesi’nden onaylı. İnşaatta&nbsp&nbsp’prekast asmolen döşeme’ &nbspve depreme karşı güvenliği artıran yeni bir teknoloji kullanılıyor. Ürün, çok yüksek güvenlik ve verimlilik sağlayan bu sistemin minimum kereste ve beton gerektirdiğini ifade etti.


Yenişehir’de olimpik boyutlarda bir yüzme havuzu, spor alanları, doğal dere boyunda yürüyüş parkuru, orman içinde piknik alanları ve bir ilköğretim okulu ile cami de yer alıyor.


Yenişehir’de üç oda bir salon 105 metrekarelik konut 74 bin YTL’den satılıyor. 85 metrekarelik konutun fiyatı 65 bin, 125 metrekarelik konutun fiyatı ise 85 bin YTL.


&nbsp


&nbspEtiketler: , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR