Evinizde Beyaz Rengi Böyle Kullanın

Evinizde Beyaz Rengi Böyle Kullanın

Ev dekorasyonu hakkında bilmemiz gereken pek çok küçük ve önemli detayı beyaz rengi kullanmanın püf noktalarını okuyarak kolayca uygulayabilirsiniz.
Ev dekorasyonu hakkında bilmemiz gereken pek çok küçük ama önemli detay var. Buna rağmen dekorasyon sözcüğü sizi korkutmasın. Bazı temel yaklaşımları benimsedikten sonra siz de kolayca kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bu yılın yükselişte olan renklerinden biri olan beyaz renkle evinizi nasıl dönüştürebileceğinize bakalım.

Öncelikle duvarlardan başlayalım:

stylecaster.com

Duvar rengiyle mobilyaların renk uyumunu sağlamak her zaman çok kolay değildir. Bu nedenle hem güncel tasarım yaklaşımlarını benimseyen hem de pek çok farklı mobilya ile uyum gösteren renklere yönelmeniz tavsiye edilir. Beyaz renk ve beyazın arkadaşı olan kırık beyaz, açık gri, bej, hindistan cevizi gibi renkleri evinizin duvarında tercih edebilirsiniz.

Evinizdeki beyaz bir duvar harika bir arka plana dönüşebilir. Fotoğraflarınızla, anılarınızla ya da resimlerinizle donatabileceğiniz bu duvar, astığınız çerçeveleri daha da görünür hale getirecektir. Her şey sizin yaratıcılığınıza ve beğeninize kalmış durumda.

Boy aynalarına yer açın:

withkendra.com

Beyaz çerçeveli bir boy aynası ile hem odanızın boyutları konusunda bir algı değişimi yaratabilir hem de şık bir dekorasyon nesnesini kolayca evinize taşımış olursunuz.

Kendi özel alanınızı beyaz renk ile dekore edin:

okuma köşesi
pinterest.com

Evlerde kendi özel alanlarımızı yaratmak son derece önemlidir. Kendi küçük kaçış mekanlarımız bizi yansıtır ve aslında kendimizi huzurlu hissettiğimiz özel yerlerdir. Oldukça ucuza mal edeceğiniz bir köşe sizi mutlu da eder. Birkaç beyaz raf ve küçük bir beyaz masa ile saklanma mekanınız hemen hazır! Eğer masa ve raf gibi mobilyalara yönelmek istemezseniz de beyaz renkli dekoratif saksılar, biblolar ve küçük vazolar da evinizde değişim rüzgarları estirebilir.

Yatak odasının sakinleştirici etkisi:

domino.com

Uyku problemi çekenleri de ilgilendiren bir renk beyaz. Yatak odalarının sakinleştirici ve huzur verici bir etki uyandırması gerekir. Bu nedenle beyaz renkli çarşaflar ve onunla uyum sağlayan küçük bir beyaz kilim ya da kabarık küçük halılar odanızın tamamlayıcısı olurlar.

Mahalledeki çiçekçinizi ziyaret edin:

onekingslane.com

Dekorasyonla uğraşmayı çok sevmeyenler, ya da buna vakti olmayanlar olabilir. Buna rağmen yapabileceklerinizin sayısı sonsuz. Ama en güzellerinden biri beyaz çiçeklere yönelmek olabilir.

Uyumlu renkleri araştırın:

brit.co

Beyaz renk, gri ve pastel tonlardaki renklerle muhteşem bir uyum yakalar. Bu nedenle beyaz bir başucu komidiniyle birlikte eşleştirebileceğiniz sayısız eşya vardır. Örneğin pastel tonlardaki bir gece lambası ya da okuma lambası odanıza uyum ve güzellik katacaktır.

Mavinin her tonuyla uyum gösteren beyaz rengi yatak çarşaflarınızla ve yastıklarınızla bir araya getirebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR