İstanbul Bölge Raporu: Beşiktaş’ta Güncel Gayrimenkul Durumu

beşiktaş daire fiyatları

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Beşiktaş, kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprülere ev sahipliği yapması nedeniyle İstanbul’un en kalabalık ilçeleri arasında bulunuyor. 23 mahalleden oluşan Beşiktaş, gelişmiş ekonomisiyle nüfusu her geçen gün artan ilçelerin başında geliyor. Gayrimenkul piyasasının her daim canlı olduğu ilçe, yatırım potansiyeli yüksek bir bölge olarak görülüyor.

Beşiktaş’ta Güncel Emlak Fiyatları ve Amortisman Süreleri

beşiktaş satılık daire

Sektörel rapor ve değerlendirmelere göre Beşiktaş, gayrimenkul yatırımı açısından son derece karlı ilçelerden biri olarak öne çıkıyor. Ulaşım ağının merkezindeki ilçede konut fiyatları, İstanbul ortalamasının üzerinde seyrediyor. Bölgedeki gayrimenkullerin büyük çoğunluğunu 1999 depremi sonrasında inşa edilmiş konut projeleri oluştursa da ilçede halen 20 yaş ve üzeri çok sayıda bina bulunuyor. Yeni binalardaki 1+1 satılık daire fiyatları 306.000 TL’den başlıyor. Bu tür dairelerin ortalama 2.300 TL’den kiraya verildiği düşünülürse; bölgedeki konutların amortisman süresinin ortalama 11 yıl civarında seyrettiği görülüyor.Yatırımcılar genellikle 1+1 ve stüdyo daireleri satın almayı tercih ediyor. Oturmak için daire satın alanlar ise daha geniş evlere yöneliyor. Beşiktaş’ta 2+1 satılık daireler 395.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Merkezdeki lüks 2+1’ler ortalama 640.000 TL’ye alıcı buluyor. Daha geniş bir ev isteyenlerin 3+1 satılık daireler için en az 420.000 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Villa tipi konutlarda fiyatlar 25.000.000 USD’a kadar çıkıyor.

Beşiktaş’taki konut imarlı arsaların fiyatları 1.800.000 TL’den başlıyor. Boğaz manzaralı, imara açık arsalar ise 4.100.000 TL’ye satılıyor. Ortaköy’de 300 metrekarelik arsa satın almak için en az 1.500.000 USD ödemek gerekiyor.

Beşiktaş’ta Kira Fiyatları

beşiktaş maçları

Ulaşım açısından İstanbul’un en avantajlı noktası durumundaki Beşiktaş’ın nüfusu; eğitim, iş ve sağlık olanaklarının çeşitliliği nedeniyle her geçen yıl artıyor. Bu yüzden Beşiktaş’ta emlak sektörü, getirisi yüksek bir yatırım aracı olarak görülüyor. Bölge raporu incelendiğinde öğrencilerin ve yalnız yaşayanların bölgedeki stüdyo daireleri ve 1+1 daireleri kiralamayı tercih ettiği görülüyor. Boğaziçi, Galatasaray, Bahçeşehir ve Yıldız Teknik üniversitelerinin merkez kampüslerinin bulunduğu bölgelerdeki konutlar öğrencilerin ve üniversite çalışanlarının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Apart dairelerin kira bedelleri 650 TL’den başlıyor. 800 TL’ye doğalgaz sobalı 1+1’ler kiralanabiliyor. Eşyalı stüdyo daireler ise 1.000 TL’ye kiracı buluyor. Teşvikiye civarındaki 2+1 daireler 1.150 TL’ye kiralanıyor. Merkezde bulunan eski binalardaki 3+1 daireleri 1.600 TL’ye kiralamak mümkünken yeni binalardaki 3+1 dairelerin fiyatları 2.500 TL’den başlıyor. Lüks sitelerdeki 4+1 daireleri kiralamak için en az 9.000 TL ödemek gerekiyor.

Tüm veriler www.milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve sağlanmıştır.


Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR