Bayram Tatilinde İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler

Bayram Tatilinde İstanbul’a Yakın Gidilebilecek Yerler

Bayram tatili yaklaşırken, yaz fırsatlarını değerlendirmek isteyen tatilciler uygun fiyatlı ve İstanbul’a yakın yerler için arayışa giriyor. Hem bütçenizi sarsmayacak hem de sizi şehrin stresinden uzaklaştıracak doğru adresler ise İstanbul’a düşündüğünüzden de yakında yer alıyor. Bayram tatili rotanızı oluşturmadan önce listemize göz atmalısınız:

Maşukiye

Eğer bayram tatili hedefiniz, doğa ile iç içe bir dinlence ise Maşukiye’yi tercih edebilirsiniz. Kocaeli’nin Kartepe bölgesinde yer alan Maşukiye’de ağaçların arasında şehir sıkıntısından arınabilir, dinlenebilirsiniz. Ahşap evler, oteller, pansiyon ve apartlar bulunan bölgede havuzlu tesisler de yer alıyor. Evcil hayvanlarınızı kabul eden, çocuklarınızla rahat rahat vakit geçirebileceğiniz oteller de bulunuyor. Üstelik boş vakitlerinizde Atv araçlarla gezinti yapabilir, dere kenarlarında piknikler ve doğa yürüyüşleri ile stres atabilirsiniz.

Mudanya

Tatilde hem gezi hem de deniz hayal ediyorsanız Bursa’nın Mudanya ilçesini tercih edebilirsiniz. Eski Rum köylerinin bulunduğu bölgede, Tirilye son yıllarda popülerliği ile adeta sakinliğinin son yıllarını yaşıyor. Hala büyük işletmelerce keşfedilmeden Tirilye gezisini ajandanıza alabilir, Mudanya plajlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Eşsiz deniz manzarası, sahil restoranları, köyleri ve plajları ile Mudanya sizi çağırıyor.

Kıyıköy

Trakya’nın sakin cenneti olarak bilinen Kıyıköy, Kırklareli’nde yer alıyor. Uzun kumsalları yemyeşil kıyıları ile sizleri bekleyen kasabada pansiyonlar misafirlerini ağırlıyor. Az bilinen ama çok sevilen Kıyıköy kasabası size kendinizi çok uzaklarda hissettirmeye hazırlanıyor. Yalnızca birkaç saatlik araç yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Trakya’nın tatil bölgesi Kıyıköy’de doğanın kucağında orman yürüyüşleri de sizleri bekliyor.

Karasu

Sakarya’nın gizli tatil adresi Karasu upuzun kumsalı ile Karadeniz’e çağırıyor. Türkiye’nin en uzun sahiline sahip olan bölgede hırçın dalgalar her ne kadar dikkat gerektirse de denizin tadı doyasıya çıkarılıyor. Deniz keyfinin yanı sıra doğa gezilerine de imkan tanıyan Karasu’da Acarlar Longozu yer alıyor. Sit alanı ilan edilen doğa şaheseri göl kenarında yürüyüş yapabilir, bisiklet sürerek doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Küçükboğaz Gölü’nde balık tutabilir, uzun bir tatil geçirmişçesine bayram molasında ruhunuzu doğa ile dinlendirebilirsiniz.

Kumcağız

Kocaeli Kandıra’ya bağlı olan Kumcağız, tatilde yeni bir sahil kasabası keşfetmek isteyenleri bekliyor. Kefken’e bir hayli yakın olan bölgede eski deniz fenerini gezebilir, Miço Limanı’nda yer alan anıt kayalarını ve dehlizleri görebilirsiniz. Olta balıkçılığı ile zaman geçirebileceğiniz derelerin yanı sıra kamp yapılabilecek ormanlık alanlar da bölgede bulunuyor. Marmara Bölgesi’nde görmeye alışık olmadığınız kadar güzel plajlar da hizmetinize sunuluyor.

Etiketler:

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR