Bayram Tatilinde Gidilebilecek Uygun Fiyatlı Şehirler

Bayram Tatilinde Gidilebilecek Uygun Fiyatlı Şehirler

Çoğu çalışanın heyecanla beklediği bayram tatili yaklaşıyor. Kimi bayramı evinde ailesiyle geçirmek isterken, kimileri de bu uzun tatili gezerek değerlendirmeyi planlıyor. Döviz kurlarının amansız yükselişi yurt dışı planlarını sekteye uğratmış gibi görünse de, hala düşük bütçeyle gezip görülecek şehirler mevcut. Vaktini yolda harcamak istemeyip, Türkiye’de kalmak isteyenler açısından da hesaplı rotalar var. İşte bayram tatilinde gidilebilecek uygun fiyatlı şehirler arasından öne çıkanlar…

Yurt dışı seçenekleri

Batum

Komşu Gürcistan’ın popüler şehirlerinden Batum, özellikle yaz aylarında turist akınına uğruyor. Denize girmek isteyenler için de iyi bir fırsat sunan Batum, çocuklu aileler için de konaklama açısından oldukça rahat. Batum’da ev kiralayabilir veya bir ailenin konaklamaya açtığı pansiyonunda rahatça tatil yapabilirsiniz. Bayram tatili, damak zevkine hitap eden Gürcü mutfağından lezzetleri tatmak için harika bir fırsat olabilir. Batum’a giriş için yeni çipli kimlikler yeterli. Eğer henüz çıkartmadıysanız, pasaportunuzla da vizesiz giriş yapabilirsiniz. İstanbul’dan uçuşlar olduğu gibi, Karadeniz’in birçok şehrinden de Batum’a kara yoluyla geçebilirsiniz.

Belgrad

Uygun fiyatlı şehirler listesinde her zaman üst sıralarda bulunan Belgrad, vize sorunu olmadığı için de harika bir seçenek. Tarihsel yakınlık, fiyatların uygunluğu ve gece hayatı sevenler için eğlence seçeneklerinin fazla olması Belgrad’ı oldukça uygun bir destinasyon haline getiriyor. Şehirde hostel, otel ve pansiyon gibi konaklama imkanları da oldukça bütçe dostu. Belgrad’da yeme içme seçenekleri de Avrupa’daki turistik birçok şehre göre çok daha hesaplı.

Yurt içi seçenekleri

Antalya

Tatil ve Antalya denince akla beş yıldızlı otel zincirleri gelse de, bu popüler şehir birçok uygun fiyatlı tatil noktasına ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri Olimpos. Bir vadinin içinde kurulu olan Olimpos’ta ağaç evlerde veya bungalovlarda kalabilir, hem doğa tatili yapıp hem de şehrin gürültüsünden uzak kalarak dinlenebilirsiniz. Oda fiyatları civar birçok yerleşime göre oldukça uygun olan Olimpos, misafirlerine alternatif turizmin en iyi örneklerinden birini sunuyor.

Mersin

Türkiye’nin en güneşli şehirlerinden biri olan Mersin, son yıllarda tatil turizmi ile de adından sıkça söz ettiriyor. Uzun sahil şeridiyle deniz tatili için oldukça uygun olan Mersin’de fiyatlar komşu birçok kente göre daha düşük. Kargıpınarı, Silifke ve Kumkuyu gibi beldeleri ile Akdeniz’in gözde rotalarından biri olan Mersin, çocuklu aileler tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Cide / Kastamonu

Kastamonu’nun sahil ilçesi Cide, Karadeniz’in en uzun plajına sahip olmasıyla biliniyor. Doğası, şelaleleri ve yeşilin binbir tonuyla Cide, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir rota. Karadeniz mutfağının lezzetlerini de yerinde tatmanıza fırsat verecek olan Cide’de, ister arkadaşlarınızla ister ailenizle uygun fiyatlı tatil yapabilirsiniz.

Kırklareli

Özellikle İstanbul’a yakınlığı sebebiyle tercih edilen Kırklareli, Kıyıköy ve İğneada gibi kamp yapmaya uygun bölgeleriyle oldukça bütçe dostu bir şehir. Arabanızla rahatça ulaşabileceğiniz bu bölgelerde, konaklama için çok fazla masraf yapmadan ideal bir doğa tatili yapmanız mümkün. Büyük şehirlere oranla, çok daha uygun fiyatlardaki restoranları da bu beldelerde tatil yapmanın avantajlarından biri.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR