Bölge Raporu: Bayraklı’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Bayraklı'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in yeni kent merkezi olarak öngörülen Bayraklı’da özellikle ofis, rezidans ve lüks konutların yapımında hatırı sayılır bir artış gözleniyor ve bu durum Bayraklı’da güncel gayrimenkul değerlerinde artış sağlıyor.  İzmir’in en kalabalık ilçeleri olan, Karşıyaka ve Bornova’yı birbirine bağlayan Bayraklı ilçesi, ulaşım kolaylığı, denize yakınlığı ile tercih ediliyor.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının arttırıldığı İzmir’de en çok konut projesi Bayraklı ilçesinde yer alıyor. Sağlık, eğitim ve gelişmiş iş olanakları nedeniyle her geçen gün nüfusu artan İzmir’in Bayraklı semtindeki güncel gayrimenkul durumu nedir sorusunun cevabı bölgede ev sahibi olma isteğindeki artış ile cevap buluyor.

Bayraklı’da güncel gayrimenkul fiyatları ve amortisman süreleri

Bayraklı’da 1+1 dairelerin fiyatları 90.000 TL’den başlıyor. Sektör bazında hazırlanan rapora göre ilçede yer alan binaların yaşı 15’in üzerinde olmasına rağmen Bayraklı’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında lüks ve modern yapılar da yer alıyor.

Rezidans tarzında stüdyo dairelerin fiyatları ise 290.000 TL’den başlıyor. Sıklıkla yalnız yaşayanlar ve öğrenciler tarafından tercih edilen 1+1 ve stüdyo daireler yatırım amacıyla satın alınıyor. Bayraklı’da satın alınan doğalgazlı 1+1 dairenin fiyatı 100.000 olduğu ve bu dairelerin 800 TL’den kiraya verildiği düşünülürse yaklaşık 10 yıllık bir amortisman süresi gözleniyor.

Bayraklı’da çekirdek ailelerin daha çok tercih ettiği 2+1 daire fiyatları 150.000 TL’den satışa sunuluyor. Merkezi konumda lüks 2+1 dairelerin fiyatı ise 1.500.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Geniş ailelerin tercih ettiği ortalama bir 3+1 daire fiyatı ise 190.000 TL civarında satışa sunuluyor. Evlerin fiyatları konumlarına, ulaşım imkanlarına ve manzarasına göre farklılık gösterebiliyor.

Bayraklı satılık arsa fiyatları

Bayraklı’da arsalar kat karşılığı ya da daire takası şeklinde inşaat firmalarına veriliyor. Arsanın denize veya merkeze olan yakınlığına, metrekaresine ve imarının olup olmamasına göre arsa fiyatları 90.000 TL ile 50.000.000 TL arasında farklılık gösterebiliyor.

‘’Bayraklı’da konutların taban ve tavan satış fiyatları nelerdir?’’ sorusunun cevabı  konutun metrekaresine, ulaşım kolaylığına, alışveriş merkezlerine, okul, hastane ve devlet dairelerine olan yakınlığına göre farklılaşıyor. 25 adet mahalleye sahip olan Bayraklı İzmir’in en kalabalık şehir merkezlerinden birini oluşturuyor. Emlak sektörü açısından her geçen gün değeri artan Bayraklı’da güncel gayrimenkul  değerleri, özellikle de merkezde yer alan rezidanslar ticari konumları nedeniyle dikkat çekiyor.

Bayraklı kiralık daire fiyatları

Daha çok öğrencilerin ve yalnız yaşayanların tercih ettiği 1+1 ve stüdyo daireler 750 TL’den başlıyor ve eşyalı rezidans lüks stüdyo dairelerin fiyatları 5000 TL’ye ulaşıyor. Bayraklı 2+1 daire fiyatları 700 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor. Genellikle çekirdek ailelerin tercihi olan 2+1 daireler metre karesine, ısınma özelliklerine ve ulaşım kolaylığına göre fiyatlandırılıyor. Daha geniş ailelere hitap eden 3+1 kira bedelleri ise 1.200 TL civarında seyrediyor. Genel olarak çocuklu ailelerin seçimi olan 4+1 daireler ise konumuna ve özelliklerine göre 2.000 TL ile 3.500 TL arasında değişiyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve sağlanmıştır.

Etiketler: , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR