Eski Başkan Barack Obama’nın Evi Göz Kamaştırıyor!

Eski Başkan Barack Obama'nın Evi Göz Kamaştırıyor!

Birleşik Devletler’in icraatlarıyla olduğu kadar özel yaşamıyla da ilgiyi üzerinde toplayan eski başkanı Barack Obama’nın evi, Chillmark House olarak da biliniyor. Bu dinlenme ve tatil evi, konuklarının bir hafta sonu kaçamağından bekledikleri yalnızlık ve gizlilik içindeki rahatlığı tam anlamıyla sunuyor.

Evin yeniden düzenlemesini yapan ünlü mimar Rick Sundberg ve peyzaj mimarı Steve Stimson, düzenlemedeki odak noktasının huzur olduğunu belirtiyorlar.

Huzurlu ve korunaklı bir yuva

Ev, Massachusetts sahilindeki Martha’s Vineyard adasının güneybatı ucunda yer alan Chillmark kasabasında bulunuyor. Bu konut, 1961 yılında yapılmış ve 2006 yılında yenilenmiş. Ada, başkanlara yabancı değil. Daha önce de Bill Clinton’ın bu adada tatil yaptığı biliniyor. Geniş ve ağaçlık bir araziye sahip 9,5 dönümlük bir alana yayılan binada, gereksinim duyulan tüm lüksler düşünülmüş.

Bu modern mekanda altı yatak odası, beş banyo, bir ana süit, spor salonu, basketbol sahası, sonsuz havuz ve muhteşem okyanus manzarası yer alıyor. Açık kat planında oturma odası ile yemek odası bulunuyor ve bu kat hem havuz hem okyanus manzarasına hakim olmasıyla öne çıkıyor.

Konforlu ve lüks bir ada sığınağı

Obama’nın evi; zarif çatı pencereleri, tavandan tabana uzanan pencereleri, evin bütününde kullanılan doğal ve açık tonları ve hem tasarım hem de malzeme açısından harika detayları ile dikkat çekiyor. Sadece bunlarla yetinildiğini sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Ev; meşe ve radyan ısıtmalı kireç taşı zeminler, mermer banyolar, prekast beton şömine rafları ve en kaliteli aletler ile donatılarak kusursuzlaştırılmış. Konutun bahçesinde ayrıca, iki yatak odalı bir misafir evi de yer alıyor.

Ev yapılırken bir sanat koleksiyoncusu düşünülerek tasarlanmış; dolayısıyla tüm resim, fotoğraf ve grafikler için bol miktarda duvar alanı bulunuyor. Zaten duvarlarda da fotoğraflardan kalan boş yer yok denecek kadar az.

Spor dolu bir yaşam

Obama’nın çok sevdiği golf sporunu adada tatildeyken sık sık oynadığı biliniyor. Evin geniş ve ağaçlık arazisi, aileye, bisiklet turları için kusursuz parkurlar sunuyor.

Bu bisiklet gezileri Obama’lar için bir aile geleneği. Doğa yürüyüşleri için de bu ağaçlıklar biçilmiş kaftan. Obama’nın evi kendi özel plajına da sahip, böylelikle okyanus sularında daha özgürce yüzebiliyor. Evin özel iskelesiyle ulaşılan Chillmark göletinde kano gezileri yapılabiliyor.

Adanın ödüllü restoranlarında sık sık akşam yemeğine çıktıkları da biliyor. Aile bu evi öyle benimsemiş ki, oturma odasında çerçeveli bir fotoğrafları da bulunuyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR