Banyo Depolama Önerileri İle Banyonuzun Yeni Haliyle Tanışın

Banyo Depolama Önerileri İle Banyonuzun Yeni Haliyle Tanışın

Küçük evlerde alandan tasarruf yapılmak istendiğinde akla genelde en az vakit geçirilen alanlar gelir. Bu alanlar da genelde mutfak ve banyolar olur. Eğer sizin de küçük bir banyonuz varsa burada istediğiniz gibi yerleşemiyorsanız bu yazımız tam size göre. Banyonuzda dolap koyacak yer yoksa da banyo depolama fikri imkansız değil. Dolapsız bir banyoda ekstra saklama alanına gizlice dokunmanın birçok yolu vardır. Banyo depolama önerileri ile tanışın!

Kapınıza Çift Görev Verin

Evet, bu doğru. Banyo kapınıza asacağınız bir ayakkabı düzenleyici düşey alanlardan faydalanmanıza yardımcı olabilir. Banyonuzun iş kapısına asacağınız ayakkabı düzenleyicinin ceplerini temizlik malzemeleri, makyaj ürünleri ya da tuvalet temizliğinde kullandığınız ihtiyaçlar ile doldurarak banyo depolama konusunda kendinize yer açabilirsiniz.

Klozetinizi Yeniden Değerlendirmeyi Düşünün

Klozetinizin bulunduğu yerde dikey olarak boşluk vardır. Bu alanlar çoğu zaman unutulan ya da fark edilmeyen boşluklardır. Küçük bir banyoya sahipseniz buraları değerlendirmek mantıklı olacaktır. Eğer klozetinizin su rezervuarı varsa (ki bu çoğu tuvalette mevcuttur) onun üzerine sepet koyarak kendinize banyo depolama alanı oluşturabilirsiniz. Su rezervuarınız gizli monte edildiyse de klozet hizasında bir raf düşünerek dikey boşluğu değerlendirebilirsiniz.

Güzellik Ürünleriniz Duvarları Süslesin

Banyonuzda tablo kullanmayı hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz bu önerimizi çok seveceksiniz. Banyonuzun dekorasyonuna uygun bir çerçeve ya da lavabo tezgahınızın üzerinde duvara yaslanmış bir mıknatıslı çerçeve ile tüm dağınıklığı kontrol altında tutmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey derli toplu durmasını istediğiniz ürünlerinize mıknatıs eklemek ve çerçevenize yerleştirmek!

Duş Perdesinde Yer Açın

Duş perde askısıyla neler yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Biz düşündük! Fark edilmeyen yerlerden biri olan duş perde askısı ile de banyo depolama yapmak mümkün. İster perdenizin iç kısmına isterseniz de perdenin dışarıya bakan tarafına, ürünlerinizi küçük bir mandal ekleyerek asabilirsiniz. Daha uzun süre kullanmak ve paslanma problemiyle karşılaşmamak isterseniz bu mandalları çelikten seçerek daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , ,

BENZER YAZILAR