Bölge Raporu: Balçova’da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

Bölge Raporu: Balçova'da Güncel Gayrimenkul Fiyatları

İzmir’in en çok tercih edilen yerleşim alanlarının başını çeken Balçova’da güncel gayrimenkul fiyatları gayrimenkulun konumuna, özelliklerine ve yüz ölçümüne göre farklılık gösteriyor. Büyükşehir belediyesi tarafından Balçova’ya turizm, tema parkları, büyük ölçekli yeşil alanlar, fuar, eğitim, teknik altyapı ve sağlık ile ilgili yatırım yapılması hedefleniyor.

Balçova’da Güncel Gayrimenkul Değerleri

Teleferik, Onur, Korutürk, Çetinemeç, İnciraltı, Fevzi Çakmak,Eğitim ve Bahçelerarası olmak üzere 9 mahalleye sahip olan Balçova’da büyük ölçekli konut projelerinde artış gözleniyor. İlçede 1+1 dairelerin kira fiyatları 650 TL’den 1+1 satılık dairelerin fiyatı ise 160.000 TL’den başlıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 14 kilometre uzaklıkta yer alan ilçeye ulaşım, otobüs, ve dolmuşlar ile gerçekleşiyor. Üçkuyular’a kadar gelen metro hattının Balçova’ya devam etmesi halinde gayrimenkul fiyatlarında hissedilir bir artış öngörülüyor. Termal kaplıcaları ile ünlü olan Balçova’da birçok konut jeotermal sistem ile ısıtılıyor. Jeotermalli lüks konutlar 200.000 liradan 5.000.000 TL’ye kadar alıcı buluyor. 2+1 daireler ise 145.000 liradan ve daha geniş ailelere hitap eden 3+1 daireler ise 200.000 liradan başlıyor. Site içerisinde yer alan eşyalı daireler ise 175.000 liradan başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.

Balçova’da Arsa Fiyatları

Balçova’da arsa sahipleri arsalarını inşaat firmalarına kat karşılığı vermeyi uygun buluyor. 150-160 metrekarelik arsa fiyatları 125.000 liradan başlarken inciraltında yer alan 3000 metrekare arsa fiyatları 3.200.000 TL civarında oluyor. Arsa fiyatları arsanın imar durumuna, bölgesine ve yüz ölçümüne göre farklılık gösteriyor. Ticari imara sahip olan arsa fiyatları 200.000.000 USD’yi buluyor.

İzmir’in Balçova semtindeki güncel gayrimenkul durumu nedir sorusunun cevabı ise ilçede artan ev alma isteği oluyor.Bu istek doğrultusunda akla gelen Gayrimenkullerin tavan ve satış fiyatları nelerdir sorusunun cevabını istenilen gayrimenkulün konumu, metrekaresi ve özellikleri belirliyor. 

Balçova Kiralık Konut

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Balçova’nın denize yakın olması, jeotermal ısıtma imkanının bulunması ve rahat bir ulaşıma neden olması nedeniyle yüksek kira bedeline sahip oluyor. Konut kiraları binanın yeni veya eski olmasına, alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarına, denize yakın olmasına bağlı olarak farklılık gösteriyor. Yalnız yaşayan ve öğrencilerin tercihi olan 1+1 ve stüdyo daireler ortalama olarak 650 TL civarında seyrediyor.

Eşyalı ve jeotermal ısıtmalı dairelerin kira bedelleri ise 1000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Çekirdek aileler genel olarak 2+1 odalı evleri tercih ederken daha geniş aileler 3+1 dairelere yöneliyor. 3+1 deniz manzaralı evlerin fiyatları 2000-2500 TL’ye kiralanabiliyor. Villa tipi 5+1 odalı daireler ise 5000 TL’yi buluyor. Balçova’da yeni yapılmaya başlayan lüks ve modern projelerde yer alan 1+1 daireler ise 120.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Tüm veriler milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve verilmiştir.

Etiketler: , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR