Bahar Tatili Kaçamağı Yapmak İsteyenlerin Mutlaka Gitmesi Gereken Yerler

bahar tatili

İlkbaharla birlikte evlerden çıkıp kendinizi doğaya, mavi denize bırakmanın zamanı geliyor. Başta Türkiye’de olmak üzere birçok gezi noktası keyifli bir bahar tatili vaad ediyor.

Ruhunuza ve bedeninize bahar mutluluğu katacak kimi tatil bölgeleri veya noktaları şöyle sıralanabilir:

İstanbul Adalar

büyükada tatili

İstanbul’da yaşayanlar için hem kolay ulaşılabilir hem de keyifli bir seçenek olarak öne çıkıyor. Büyükada, Heybeli, Burgaz ve Kınalı adalar, kısa süreli tatil kaçamakları için göz kırpıyor. Baharda yeşillenen akasya ve diğer ağaçları, doyumsuz manzaraları ile Adalar bir tatlı huzur sunuyor.

Adalar’daki günlük kiralık evler için tıklayın.

Alaçatı

alaçatı tatili

İzmir Çeşme yarımadası, özellikle de Alaçatı bölgesi ilkbaharda ideal bir gezi noktası olarak dikkat çekiyor. Yazın oldukça kalabalık gözde tatil beldesi olan Alaçatı, ilkbaharda hem daha sakin oluşu hem de etrafındaki doğasıyla cazip hale geliyor. Her yıl Nisan ayında düzenlenen Alaçatı Ot Festivali de güzel bir bahar tatili için iyi vesile olabilir.

Alaçatı’daki günlük kiralık evler için tıklayın.

Kazdağları

baharda kaz dağları

Şehrin kirli havasından kurtulup, Edremit Körfezi manzarası eşliğinde bol oksijenli bir soluk alabilmek için Kazdağları ideal bir seçenek olarak beliriyor. Özellikle de ilkbaharda. Yemyeşil doğa ve orman örtüsü, vadilerinden buz gibi suların çağladığı bölge jiplerle yapılan safari turlarının da gözdesi olarak dikkat çekiyor.

Kazdağları’ndaki günlük kiralık evler için tıklayın.

Kapadokya

kapadokya gezisi

Yılın her mevsimi birbirinden eşsiz manzaralar sunan Kapadokya, uyanan doğa ve bitki örtüsü ile baharda bir başka güzelliğe bürünüyor. Peribacalarını, Ihlara, Göreme, Ürgüp ve Avanos’un benzersiz doğal dokusunu görmek hatta sevdiklerinizle balon turu yapmak için ilkbahar sizin için en uygun mevsim olabilir.

Kapadokya’daki günlük kiralık evler için tıklayın.

Mardin

mardinde tatil

Mezopotamya’nın kadim yerleşimlerinden biri olan Mardin, binlerce yıllık otantik kültürünü koruyabilen bir başka müze kent olarak misafirlerini konuk ediyor. Çok kültürlü yapısı, özgün taş mimarisi ile gerçek bir dünya mirasına sahip olan kent, damak hazzı sunan yöresel tatlarıyla da uygun bir rota olarak öne çıkıyor.

Kıbrıs

kıbrısta yapılacaklar

Yazın çok sıcak olan Kıbrıs için en uygun gezi zamanı ilkbahar olarak öneriliyor. “Yeşil Ada” tanımı tam olarak ilkbaharda yaşatan Kıbrıs, Girne ve Gazimagosa’daki sahil veya plajları, gezi görülebilecek tarihi yapıları ile keyifli bir ada tatili yapmak isteyenler için cazip alternatif sunuyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR