Dünyanın En Sıra Dışı Evlerinden Biri: Ayakkabı Ev

Dünyanın En Sıra Dışı Evlerinden Biri: Ayakkabı Ev

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinde yer alan ayakkabı ev, turistik gezilerinde ilginç mimarı yapıları incelemekten hoşlananlar için en iyi alternatiflerden biri olma özelliği gösteriyor. Tarihi bundan neredeyse 70 yıl öncesine dayanan bu yapının çizmeye benzeyen dış görünüşü oldukça şaşırtıcı ve etkileyici bir havaya sahip. Tabanı, boğazı ve bağcıkları ile gerçek bir ayakkabıyı andıran bu ev, müze olarak gezilmek için ziyaretçilerini bekliyor.

70 Yıl Önce Bir Ayakkabıcının Rüyasıydı

shoe house pennsylvania united states ile ilgili görsel sonucu

1948 yılında o dönemde ayakkabı büyücüsü olarak bilinen Mahlon M. Haines’in yaratıcı fikri ile ortaya çıkan bu yapı kısa sürede tüccarın en önemli reklam kaynaklarından biri haline geldi. Haines’in yaşadığı dönemlerde ev tamamen misafir ağırlamak için kullanılıyordu. Yakın akrabaların, büyüklerin ve dostların son derece büyük bir özenle ağırlandığı bu ev dış görünüşü ile olduğu kadar iç dizaynında sunduğu rahatlık ile de ziyaretçilerini büyülüyordu. Ayakkabı büyücüsünün bu oldukça sıra dışı fikri kendisinin en büyük reklamı oldu ve ona ardında sonsuza dek unutulmayacak bir eser bırakma fırsatını tanıdı. Evin yapıldığı yıllarda “bonkör bir milyoner” olarak anılan Haines yapının ardından zaten var olan ününe ün katmayı başardı.

Sıra Dışı Olduğu Kadar Rahat

Beyaz bir çizmenin neredeyse bire bir görüntüsünde olan bu ayakkabı ev, heyecan verici dış görünüşünün yanı sıra son derece konforlu bir iç dizayna da sahip. 3 ayrı yatak odası, 2 banyosu, 1 oturma odası bulunan evde pek çok farklı olanak aynı anda bulunuyor. Sahibinin yaşadığı dönemlerde ağırladığı misafirlerin kraliyet mensubu gibi ağırlandığı ise ev ile ilgili ortaya atılan rivayetlerden biri. Ayakkabı ev her yönü ile son derece heyecan verici ve sıra dışı özelliklere sahip olduğundan bugün müze olarak kullanıma açılmış durumda.

Diğerlerinden Çok Farklı Bir Yapı

shoe house pennsylvania united states ile ilgili görsel sonucu

Dünya üzerinde bulunan farklı yerleri keşfetmek sizin için iyi bir eğlenme ve öğrenme kaynağı ise Ayakkabı Ev yepyeni bir keşif olarak sizi bekliyor. Pennsylvania eyaletinde bulunan yapı, her gün onlarca misafir ağırlayarak güzelliklerini paylaşıyor. Mimarlar, iç mimarlar ve mühendisler için de son derece ilham verici olan bu yapı dünya görüşünüzü geliştirerek size bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu yaz tatilini olağanın dışında geçirmek niyetinde iseniz siz de dünyadaki birbirinden farklı yapıları keşfetmek için yola çıkabilirsiniz. Rotanızın başlangıcı için Ayakkabı Ev, hem ilginç hem de eğlenceli bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR