Audrey Hepburn’un Evi Satılıyor

Audrey Hepburn'un Evi Satılıyor

Tüm zamanların en sevilen aktirslerinden ve en beğenilen moda ikonlarından biri olan Audrey Hepburn’ün evi satılıyor. Bu haber, her zaman Audrey gibi görünmek isteyenlere en azından onun gibi yaşayabilme fırsatı sağlıyor. Daha öncesinde Eva Gabor, Mia Farrow ve David Niven gibi isimlerin de sahipliğini yapmış olduğu ve son olarak Audrey Hepburn tarafından satın alınan ev, artık yeni sahiplerini bekliyor.

Audrey Zarafetine Yakışır Bir Ev Dekorasyonu

 Audrey Hepburn'un evi

Evin orta yükseklikteki bahçe duvarları; ağaçlar, yeşillikler ve tıpkı sanatçının kişiliğini yansıtan rengarenk çiçeklerle çevrilerek adeta koruma kalkanı görevini üstleniyor. Evin içindeki merdivenler zarif ve ince trabzanlarla çevrilirken, duvarlarda düz ve açık renkler sade ve aydınlık bir hava yaratıyor. Hepburn’ün görünümüne olan düşkünlüğü dikkate alınarak düşünülmüş olan iç mekanda dev aynalar ve ayna masalar dikkat çekiyor. Aydınlatmada kullanılan ihtişamlı avizeler ise aynaların yansımasıyla daha güçlü bir parlaklık yaratıyor.

Oturma odasında ise, evin diğer taraflarından daha farklı bir atmosfer ziyaretçileri karşılıyor. Gösterişten ziyade konforun öne çıktığı anlaşılan dekorasyonda, şömine ve etrafında kullanılan aydınlatma ve tablolar, salonun göz alıcılığını yükseltiyor. Evin dekorasyonunda uyumlu renkler ve desenlerin aksine, farklı çizgiler bir arada kullanılarak Audrey Hepburn’ün çok yönlü kişiliği adeta yansıtılıyor. Salonda en büyük ilgiyi ise büyük bir alana kurulan kütüphane çekiyor. Sanata oldukça düşkün olan Hepburn’ün evinde de aynı ilginin izleri görülmeye devam ediyor. Salon, yemek odası, hol gibi pek çok alanda farklı sanatçı ve tasarımcılara ait eserler dekorasyonun gücüne güç katıyor.

Devasa Malikanenin Dudak Uçuklatan Fiyatı

 Audrey Hepburn'un evi

Evine ve ev yaşantısına düşkünlüğü ile bilinen Audrey Hepburn’ün bu muhteşem ve devasa evi, 11 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. Altı yatak odası ve dört banyosu bulunan evde aynı zamanda bir konuk evi, sanatçıya ait müstakil bir büro, yüzme havuzu ve tenis kortu da bulunuyor. 1938 yılında Paul Williams tarafından dekore edilen evin değeri 14 milyon dolar olarak belirleniyor. Audrey Hepburn’ün bu büyüleyici malikanesi Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin başkenti olan Los Angeles’ta bulunuyor.

Hepburn’ün evine sahip olmak isteyenler bununla yetinmek istemezse, aynı zamanda sanatçının eşyalarına da sahip olma fırsatı yakalayabiliyor. Güzel oyuncunun kişisel eşyaları arasında yer alan bale koleksiyonu ile birlikte “Benim Güzel Meleğim” adlı filmde kullanılan ve filmin sanat yönetmeni tarafından hediye edilmiş olan bir oyma çakmak, sanatçının çerçeveli portreleri, “Tiffany’s’de Kahvaltı” filminin üzerinde açıklamalar yazılı olan orijinal senaryosu gibi pek çok özel parça satışa çıkıyor. Organizasyonu üstlenen Londra Christie’s, Eylül ayında yapacağı bir açık arttırma ile Audrey Hepburn hayranlarına, sanatçının eşyalarına sahip olma fırsatı sunuyor.

 Audrey Hepburn'un evi

 Audrey Hepburn'un evi

Etiketler: , , ,

BENZER YAZILAR