İstanbul Bölge Raporu: Arnavutköy’de Güncel Gayrimenkul Durumu

arnavutköy emlak

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Arnavutköy, iş hayatının hareketli olduğu semtlere yakınlığı ve gelişmiş ulaşım olanakları sayesinde oldukça merkezi bir konumda bulunuyor. Üçüncü hava limanının Arnavutköy’e inşa edileceğinin açıklanmasının ardından emlak potansiyeli artan ilçe; doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla da dikkat çekiyor. Arnavutköy, İstanbul’un kalabalığından kaçıp daha sakin ve huzurlu bir şehir hayatı yaşamak isteyenlerin uğrak noktası oluyor.

Arnavutköy’de Konut Fiyatları ve Amortisman Süreleri

Ulaşım olanaklarının artmasıyla birlikte Arnavutköy’de emlak sektörü de son dönemlerin en hareketli zamanlarını yaşıyor. Bölge raporu incelendiğinde Arnavutköy’ün yatırım potansiyelinin son derece yüksek olduğu görülüyor. İlçede bahçeli, klasik apartmanların yanı sıra yeni yükselen toplu konut projeleri ve lüks yapılar da bulunuyor. Genellikle öğrencilerin ve yalnız yaşayanların tercih ettiği stüdyo daireler 90.000 TL’den başlayan fiyatlardan satışa sunuluyor. Biraz daha geniş ve lüks döşenmiş 1+1 daireler için ise yaklaşık 165.000 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Bodrum ve giriş kat dairelerde fiyatlar çok daha uygun oluyor. 2+1 dairelerin fiyatları 105.000 TL’den başlıyor.

İlçede ikamet edecek olan çocuklu aileler okul, hastane ve alışveriş merkezlerine yakın apartmanları tercih ediyor. Yeni yapılan evler doğal gaz ısıtmalı olsa da 112.000 TL’ye ulaşım araçlarına yakın sobalı 3+1 daireler de bulunabiliyor. Gayrimenkul fiyatları; dairenin bulunduğu apartmanın yaşı, lokasyonu, iç dizaynı ve ısınma şekli gibi etmenlere göre değişiklik gösteriyor. Arnavutköy’de apartman dairelerinin yanı sıra inşası devam eden termal tesislerden devremülkler de satın alınabiliyor. 12.400 TL’ye kat mülkiyetli devremülk satın almak mümkün oluyor.
Arnavutköy’de 2+1, 90-120 metrekare doğalgaz ısıtmalı yeni bir daire 190.000 TL’ye satın alınıp 750 TL’den kiraya verilebiliyor. Bu durumda ortalama 20 yıl gibi bir sürede daire, alış fiyatını amorti ediyor. Arnavutköy, gayrimenkul değeri artan bir semt olduğundan kira gelirlerinin önümüzdeki 5 yıllık dönemde iki mislini bulması bekleniyor. Bu durumda amortisman süreleri de 15 yıla kadar düşüyor.

Arnavutköy Kiralık Daire Fiyatları

Arnavutköy’de kira fiyatları 575 TL’den başlıyor. 650 TL’ye çekirdek aileler, yalnız yaşayanlar ve öğrenciler için oldukça kullanışlı olabilecek 95 metrekarelik 2+1 daireler bulunabiliyor. Çocuklu ailelere uygun 3+1 ara kat dairelerin kira bedelleri ise 1.100 TL civarında seyrediyor. Deniz manzaralı, lüks ve geniş dairelerde fiyatlar artıyor. Doğayla iç içe 4+1 bir villada oturmak isteyenlerin 4.000 TL’den başlayan kira fiyatlarını göze alması gerekiyor. Müstakil bahçe içerisindeki villaların kira fiyatları ise 6.000 TL’yi buluyor.

İş ve tatil amaçlı seyahatlerde ev ortamında otel konforu yaşamak isteyenler günlük kirası 100 TL olan stüdyo daireleri günlük veya haftalık olarak kiralayabiliyor. Arnavutköy’ün gitgide daha çok tercih edilen bir semt haline gelmesi; evlerin değerini artırıyor. Bu durum kira fiyatlarına da yansıyor. Sektörel rapor incelendiğinde diğer ilçelerin aksine Arnavutköy’de merkeze uzak, kır yaşantısının hakim olduğu bölgelerde kira fiyatlarının daha yüksek olduğu görülüyor.

Arnavutköy’de yatırım yapmak ya da daire kiralamak için www.milliyetemlak.com adresini ziyaret edebilir, aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz.

Tüm veriler www.milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara/verilere göre hazırlanmış ve sağlanmıştır.


Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR