Arka Sokaklar Dizisi Nerede Çekiliyor?

Arka Sokaklar Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kanal D’nin ünlü yapımlarından biri olan Arka Sokaklar dizisi, 12 sezon süren serüvenine devam ediyor. Uzun yıllar boyu izleyicileri ekrana kilitlemeyi başaran fenomen dizi, 2017 yılında 12. Sezonuyla izleyicilerle buluştu. Dizinin polisiye tarzı senaryosu izleyiciler tarafından çok seviliyor. Hayatın içinden örnekler sunarak izleyicilerin beğenisini toplayan dizi, farklı ülkelerde de izleyicilerle buluşuyor. Erler Film yapımı olan Arka sokaklar dizisinin yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini ise Orhan Oğuz üstleniyor.

Arka Sokaklar dizisine yoğun ilgi

İç mekan çekimleri İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan dizi, senaryo ve çekim mekanlarının gerçeğe uygun olmasıyla da dikkat çekiyor. Yeni sezon çekimleri için İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ile anlaşan Arka Sokaklar dizisi ekranlarda yer almaya devam ediyor. Dış mekan çekimlerine İstanbul’un farklı ilçelerinde devam edilen fenomen dizide senaryo düzenine göre çok farklı bölgeler tercih ediliyor.

Dizide işlenen konular her bölümde farklı olduğundan, oyuncu ve figüran kadrosu bakımından da oldukça zengin. Hem senaryo hem de oyuncuların çeşitliliği açısından yapım heyecanını hiç kaybetmiyor. Dizinin 12 sezon boyunca izlenmesinin en önemli sebeplerinden biri olarak senaryo zenginliği gösteriliyor.

Arka Sokaklar dizisi nerede çekiliyor?

Dizide sıklıkla İstanbul’un Taksim bölgesi tercih ediliyor. Bölgenin araç trafiğine kapalı olması ve çekimler için elverişli olması da tercih sebebi oluyor. Özellikle gece çekimlerini Taksim’de gerçekleştiren yapım, aksiyon sahnelerini sıklıkla bu bölgede gerçekleştiriyor.

Daha önce Diyarbakır ilinde de çekimleri yapılan dizi, 2017-2018 sezonunda bambaşka bir bölgede izleyicilerle buluşuyor.2017 yılında Arka Sokaklar dizisi nerede çekildi sorusunun cevabı, dizinin senaryosunda yatıyor. 12. Sezon itibariyle dizinin senaryosunda bir takım yenilikler meydana geliyor. Dizinin cesur polis karakteri Mesut’un terörle mücadeleye girmesiyle farklı bir boyut kazanan senaryo için farklı mekanlar kullanılmaya başlanıyor.

Arka Sokaklar yeni sezonda Şanlıurfa’da!

Çekimlerine Şanlıurfa’da başlanılan dizi bölge halkı tarafından da büyük ilgi görüyor. Bu bölgede kurulan set, çekimler boyunca ziyaretçi akınına uğruyor. Sevilen karakterlerin yer aldığı ekip çekimlere Şanlıurfa ve İstanbul’da devam ediyor.

Çekimlerin başlamasıyla tüm ülkeye tanıtılan ve merak edilen bölgelerden biri haline gelen Şanlıurfa’da çekimlere Kuş Mezatı, Baharatçılar Çarşısı ve Balıklıgöl’de devam ediyor. Çekimlerde yaşanan bölge değişiklikleri sebebiyle akıllara gelen Arka Sokaklar dizisi nerede çekiliyor sorusu da bu şekilde yanıt bulmuş oluyor. Çekim bölgelerine artan ziyaretçi sayısından bölge halkı da oldukça memnun. Dizi sayesinde pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlanan Şanlıurfa ili, renkli anlara sahne oluyor.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR