“Ankara’nın en pahalı yeri olacak”

"Ankara'nın en pahalı yeri olacak"

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, yaptığı açıklamada, Altındağ’da 1980’li yıllardan bu yana yerel yönetimlerin sergilediği popülist yaklaşımlar nedeniyle ‘gecekondu patlaması’ yaşandığını söyledi. Yerel yönetimlerin, oy uğruna şahıs veya devlet arazilerine yapılan konutlara göz yumduğunu belirten Tiryaki, ilçede yol, arsa veya park alanı açmak için mutlaka gecekondu yıkmak gerektiğini söyledi.


&nbsp


Arsaları işgal edenlerin kendilerini çok haklı gördüklerini, bu nedenle onlarla baş etmenin zor olduğunu ifade eden Tiryaki, “Vatandaşlar, evini yıkmaya gittiğimizde farklı rakamlarla ortaya çıkıyor. Bizden inanılmaz miktarlarda paralar ya da birkaç tane daire istiyorlar. Diyoruz ki, ‘alın size sıfır daire ayda 185 YTL taksitle… Adam yine olmaz’ diyor” diye konuştu. Tiryaki, Türkiye’nin hiçbir yerinde yüzde 85’i gecekondu olan başka bir ilçe bulunmadığını belirterek, “Yüzlerce, binlerce ev yıktık. Yıkımlarda kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz” dedi.


&nbsp


“Çinçin Ankara’nın en güzel yeri”


Başkentin tarihi güzelliklerinin neredeyse tamamının Altındağ’da olduğunu ifade eden Tiryaki, yanlış imar çalışmaları nedeniyle tarihi yüzyıllar önceye dayanan Ankara Kalesi’nin bile gecekonduların gölgesinde kaldığını söyledi. Tiryaki, bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla sürdüğünü belirterek, “Bugün kimsenin yüzüne bakmadığı arsalar, iddia ediyorum, bir gün gelecek Ankara’nın en pahalı yerleri olacak” dedi. Çinçin Bağları Mahallesi’nin, Ankara’nın en güzel yeri olduğunu iddia eden Tiryaki, bölgenin mükemmel bir arazisi olduğunu söyledi. Çinçin’in sosyal profili nedeniyle Ankaralıların yaşamak istemediği bir yer olduğunu anlatan Tiryaki, kentsel dönüşüm projesi kanalıyla bölgenin vitrininin değişmeye başladığını ifade etti.


&nbspEtiketler:

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR