Hem Şık Hem Zarif: Angelina Jolie’nin Evi

Hem Şık Hem Zarif: Angelina Jolie'nin Evi

Oynadığı filmlerdeki üst düzey oyunculuk performansı ile birçok prestijli ödülün sahibi olan Angelina Jolie, hayırsever kişiliği ile de biliniyor. Güzelliği ile de dikkat çeken aktris, Hollywood Laughlin Park mahallesindeki şık konağa 25 milyon dolarlık bir teklif vermiş. Angelina Jolie’nin evi, Amerikan sinema endüstrisinin önemli yapımcı ve yönetmenleri arasında gösterilen Cecil B. DeMille’e de önceden ev sahipliği yapmış olmasıyla dikkat çekiyor.

Beaux arts stili ile öne çıkan görkemli mimari

Jolie’nin, film çekimleri ve insani yardım çalışmalarından arta kalan zamanlarını geçirmek için seçtiği konağın yer aldığı Laughlin Park Mahallesi’nde, Natalie Portman gibi birçok başka ünlü isim de yer alıyor. Yapı, sahip olduğu beaux arts tarzı mimarisi sayesinde hem klasik hem de zarif bir görünüm ortaya koyuyor.

1913’te inşa edilmiş olan konak, antik ögeleri uyumlu bir şekilde harmanlanıyor. Süslü detaylarıyla beğeni kazanan ev; sütunları, saçaklıkları ve kemerli pencereleri ile ihtişamlı bir görünüm sunuyor. Angelina Jolie’nin evi, Beaux Arts stilinin karakteristik özelliklerini ideal bir şekilde yansıtıyor.

Ahşap ile tamamlanan klasik iç tasarım

Evin iç tasarımı da ferahlığı ile dikkat çekiyor. Yaklaşık 1,021 metrekarelik bir alan sahip olan konakta, 6 yatak odası ve 10 adet banyo yer alıyor. Yemek odası, şöminesi ve ahşap duvar kaplamaları ile klasik ve sıcak bir atmosfere sahip. Ahşabın gücü evin her noktasındaki mobilyalarda ve zemin kaplamalarında da fazlasıyla hissedilebiliyor.

Tavana dek uzanan ahşap kitap rafları ile çevrilmiş görkemli kütüphane de evin elegant havasına katkıda bulunuyor. Ahşap dışında açık renkli mobilyaların tercih edildiği iç dekorasyon, şık halılarla ve zarif aydınlatma unsurlarıyla tamamlanıyor. Angelina Jolie’nin evi, dış görünümdeki klasik tarzını iç mekanda da ölçülü bir şekilde devam ettiriyor.

Yeşilliklerle çevrilmiş ferah bir yaşam alanı

Beaux Arts stili mimarisi ve özgün detayları ile göz dolduran bu büyük havuzlu konak, aynı zamanda geniş bir ormanlık alan içerisinde yer alıyor. Çok sayıdaki büyük pencereler, doğal çevreyi ve güneş ışınlarını evin içinden maksimum seviyede hissedebilmeyi sağlıyor. Üst düzey bir restorasyondan geçmiş olan bu yapı, geniş aileler için oldukça iyi bir seçim olabilir!

Çevreye yayılmış yeşil alanlar, doğayla iç içe bir yaşam tarzı tercih edenlerin beğenisini kazanıyor. Griffith Gözlemevi manzarasına sahip olan konak, bakımlı çimleri ve göz alıcı gül bahçeleri ile peyzaj konusundaki farkını da ortaya koyuyor.

Etiketler: , ,

BENZER YAZILAR