Anadolu yakasındaki en lüks 10 proje

Anadolu yakasındaki en lüks 10 proje

İşte İstanbul Anadolu yakasının en lüks 10 konut projesi…


 


74422_canan_residence.jpg


Varyap Meridian – Varyap


Yeri: Ataşehir


Fiyatı: 225.000 – 1.209.000 TL


Varyap Meridian, Türkiye’nin LEED kayıtlı ilk lüks konut projesi olarak lanse edilen bir çalışma. Bu doğrultuda projede, ortak alanların enerji sarfiyatının bir bölümü rüzgar, güneş gibi doğal kaynaklardan üretilecek enerji ile karşılanacak. Bu bakış açısının bir diğer yansıması da yağmur suları ve gri suların toplanıp arıtıldıktan sonra yeşil alanların sulanmasında kullanılacak olması. Projenin yaratıcı firması böylece yüzde 40’lık enerji tasarrufu sağlayarak doğanın korunmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.


Ataşehir’de inşa edilen projenin arazinin yalnızca yüzde 10’luk bölümü binalara ayrıldı. Kalan alanda ise topografik yapı korunarak yeşil alanlar tasarlandı. Yerleşim alanları tamamen parklar ve spor alanlarından oluşan bir yeşil bölgeyle çevrelendi. Büyük parkın içinde yer alan gölet ve çevresi, su kıyısı plantasyonu ile belirgin bir doğal ortam yaratıyor. Ayrıca, konutlarda kullanılan tüm gövde ve kapak malzemeleri de E1 normunda üretildi. Bu, ürünlerin kanserojen madde içermemesi anlamına geliyor.


Projede bir lüks konutta bulunması gereken geniş lobiler, cafe, fitness salonu, sauna ve buhar odasından oluşan sosyal tesis, kapalı ve açık havuzların yanı sıra bisiklet park alanları, vale parking, araç yıkama hizmeti, dış cephe temizlik ve ayarlanabilir merkezi sistem ısıtma ve soğutma da yer alıyor.


Varyap Meridian’daki dairelerin büyüklükleri alanları 46 ile 232 metrekare arasında değişiyor.


 74414_meridian_varyap1.jpg


Markalar: Çekmecelerde yavaşlatıcı raylı sisteme sahip Blum; ankastre ürün Miele; banyo dolabı Amerikan Ideal Standard; etajerli lavabolar proje için özel olarak tasarlandı; duşakabin Corin; çelik kapı Mul-t Lock, döşeme  Cerim, duvar kaplama Marshall; mutfak granit ve seramiği Cerim, Gucci


0216 574 30 00


www.varyap.com.tr


 


Dumankaya Vizyon    Dumankaya İnşaat


Yeri: Kartal


Fiyatı: 215.000 – 1.092.000 TL


Dumankaya Vizyon,  350 rezidansıyla seçkin bir proje olacağı mesajını baştan itibaren vermişti. Mart 2011’de  teslim edilecek Dumankaya Vizyon,  mimarisi kadar Kartal’da bulunduğu lokasyonla da rahat bir yaşam olanağı sunmaya aday projelerden. Bir rezidansın olmazsa olmaz hizmetleri olan house keeping, laundry, teknik bakım ve onarım, resepsiyon, posta ve güvenlik gibi hizmetlerin yanı sıra projedeki sosyal donatılar olarak yüzme havuzu, fitness center, tenis kortu, basketbol sahası, restoranlar ve kafeler bulunuyor.


Dumankaya Vizyon’da alanları 56 ile 134 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor.


74415_dumankaya_vizyon.jpg


Markalar: Henüz netleşmedi.


www.dumankayavizyon.com


(0216) 517 64 38


 


Dragos Royal Towers  Dap Yapı


Yeri: Kartal


Fiyatı: 412.000 -1.630.000 TL


150 milyon TL’ye mal olan projede Dap Yapı, mimari ve inşaat mühendisliği açısından en son teknolojiyi kullanmaya özen gösterdi. Özellikle futbolcu, akademisyen ve bürokratlar tarafından tercih edilen projeden şimdiye kadar 20’ye yakın futbolcu ev aldı. Sayının artmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.


Eskiden Bağdat Caddesi olarak anılan sahil yolunda, denize 100 metre mesafede inşa edilen Dragos Royal Towers’ın bir diğer belirleyici özelliği ise Kınalı, Heybeli, Burgaz ve Büyükada manzarasına sahip olması.


4 blokta 212 daireden oluşan projede büyüklükleri 88 ile 270 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor. Konutların yüzde 75’inin satıldığı  ve Aralık 2010’da tamamlanması beklenen projede, fitness center, açık/kapalı  yüzme havuzları, tenis ve basketbol sahaları, yürüyüş/dinlenme alanları, spa merkezi, denize nazır restoran ve kafeterya ise sosyal donatılar arasında bulunuyor.


74416_dragos_royal_towers.jpg 


Markalar:Henüz marka seçimi yapılmadı.


0216 517 1 517


www.dragosroyaltowers.com


 


Akasya Acıbadem  – SAF Gayrimenkul


Yeri: Acıbadem


Fiyatı: 400.000 – 3.300.000


Akasya Acıbadem, çok etaplı bir porje. Koru ve Göl etapları 2009 yılı içinde satışa sunulan projenin son etabı olan Kent projesinin ise 2010 yılında satışa çıkması bekleniyor.  Projenin en belirleyici özelliklerinden biri az katlı bloklarla yatay yaşamı tercih edenlerin yanı sıra kulelerle dikey yaşamdan hoşlananlara hitap etmesi. Projede şu ana kadar Koru ve Göl etaplarından satışı tamamlanan konut sayısı 888’e ulaşmış durumda. Bunların yüzde 90’ı ise sahiplerine kavuşmuş durumda. Temelleri atılan ve hızla yükselmeye başlayan Akasya projesinde Kent etabının Mayıs 2011, Göl etabın ise Aralık 2011’de teslim edilmesi hedefleniyor. Projede 70 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen boyutlardaki evler bulunuyor. Daire tipleri ise 1.5+1’den 4.5+2 penthouse yaşamına kadar farklı konseptler sunuyor.


Projenin kuleler bölümünde yer alan 36 katlı  kulesinde ise farklı büyüklüklerde tasarlanmış alternatifler bulunuyor. Ancak,12. kattan sonra deniz manzarasına ve Adalar’a hakim olması ve 35. ile 36. katlarında ‘penthouse evler’in yer alması kulenin en çarpıcı özelliklerinden.


Projede fiyatlar 400 bin TL’den başlıyor. Ancak, peşin ödemelerde cazip indirimlerin de olduğunu belirtmek gerekiyor.


74417_akasya_acibadem_1.jpg 


Markalar: Proje henüz inşaat aşamasında olduğu için aidatlar henüz belirlenmedi. İstanbul Acıbadem’de gerek inşaatta gerek iç dekorasyonda 1.sınıf kalitede ürünlere yer verilecek. Gerek ankastre, gerek banyo mutfak ve parkelerde lüks sınıfına giren, genelde ithal ürünler kullanılacak.


0216 428 31 32


www.ak-asya.com 


 


Çengelköyde Mesa  – Mesa GYO


Yeri: Çengelköy


Fiyatı: 504.000 – 1.785.000 TL


Proje, ‘şehrin kenarında ya da şehre yakın değil, şehrin tam merkezinde, şehir içi yaşama kolaylıkla ulaşılabilinecek bölgede’ sözleriyle lanse edildi.  Mesa’nın bu projesi gerçekten de böyle bir lokasyonda projelendirildi. Proje, boğaza yakınlığı, temiz havası ve şehrin birçok yerinden ziyaret edilen Beylerbeyi  Çengelköy – Kanlıca sahil kesimine kolaylıkla ulaşılabilmesi nitelikleriyle özellikle dikkat çekiyor. Sitenin yüzde 82’si yeşil alana terk edildiği projede lokasyonun özelliklerine dikkat edilerek, 100 dönümlük bir arazi içinde az katlı binalar oluşturuldu. Otoparkların yer altına taşınarak açık alanın yürüyüş parkurları, çocuk oyun ve dinlenme alanları ve bitkilendirmeye bırakılması projenin bir diğer belirleyici özelliği.


Mesa’nın lokasyon kadar projede 1. sınıf malzeme kullanmış olması da önemli bir özellik.  Projedeki konutların alanları ise 60 ile 245 metrekare arasında değişirken, fiyatlar 504 bin TL’den başlıyor, 1 milyon 785 bin TL’ye kadar yükseliyor.  Çengelköy’de 100 bin metrekarelik alana kurulan projenin toplam inşaat alanı 18 bin metrekare. Projede 3’er katlı 46 blokta toplam 298 konut bulunuyor.


74417_akasya_acibadem_1.jpg


Markalar: Mesa yönetimi markaları açıklamıyor ama 1. sınıf ürünler kullanılacak.


0216 460 29 67 / 68


www.mesacengelkoyde.com


 


Deluxia  – Teknik Yapı


Yeri: batı Ataşehir


Fiyatı: 133.000 – 536.600 TL


Deluxia, özellikle kullandığı malzemelerle ön plana çıkan bir proje. Firmanın Bağdat Caddesi’nde yaptığı 30 dairelik apartman, butik bir proje. Deluxia’da giderek önem kazanan izolasyon kavramında sınırları zorlayan projeler arasında. Şirketten aldığımız bilgilere göre, enerji, su ve ses yalıtımında önemli tasarruflar sağlayan ve Avrupa’da kabul görmüş Betofiber markalı dış cephe kaplaması GRC ürünlerini kullanmaları bu açıdan son derece önemli.


Projede bağımsız bölümlere özgülenmiş 2+1, 1+1 ve studyo daireler için 1 adet kapalı otopark yer alacak. Bunun yanı sıra dairelerin güvenliği için, otomasyon merkezine bağlı olarak çalışan, yangın algılama detektörü, daire hırsız alarmı planlanıyor Daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, otopark girişinde de ‘otomatik giriş kontrol sistemi’ bulunacak.


Deluxia projesindeki dairelerin alanları ise 37 ile 263 metrekare arasında değişiyor. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dubleks daire seçenekleri bulunduğu projede daire fiyatları 133 bin TL’den başlıyor, 536 bin 600 TL’ye kadar yükseliyor. Yatırım değeri 275 milyon TL olan proje 23 bin 200 metrekarelik arsa üzerine kurulacak.


74419_deluxia_palace.jpg


Markalar: Mutfata ankastre ürünler için Mielle, Siemensveya muadili bir ürün; evye davlumbazda Franke; yerlerde İtalyan Iris, Ricetti veya muadili bir marka; vitrifiyede Duravit, Ideal Standart, Vitra veya mudali bir marka; armatürde Grohe, Ideal Standart, Vitra; doğramada Veka veya Dehau; asansörde Otis, THyssen vemya muadili bir marka, elektrik priz ve lamba anahtarlarında Legarand, Valena


444 10 08


www.teknikyapi.com


 


Sinpaş Lagün  Sinpaş GYO


Yeri: Samandra


Fiyatı: 544.000 – 2.718.000 TL


Sinpaş Lagün Phuket Adaları’nda bulunan lagünleri Türkiye’de ilk kez yorumlayan ve dünyadaki sayılı örnekleri arasında yer alan markalı projelere yönelik en güzel örneklerden biri olarak nitelendirilebilir. Projeyi özel kılan bir diğer ayrıntı da Lagün Atlı Spor Kulübü ile atla binmeyi günlük yaşamın bir parçası haline getirmesi.


Projede doğal yaşamı sunabilmek için tüm özel ayrıntılara önem verildi. Projede su alanı da dahil yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alan düzenlemesi yapıldı. Lagün’de 107 farklı tür bitki yer alıyor. Bu bitkiler içerisinde 11 farklı bitki grubu biyolojik gölet oluşumu sağlamak için her bir Lagün içerisinde kullanıldı.11 farklı bitki grubunda ise toplam 17 bin 594 adet bitki bulunuyor.


Projede ayrıca lagünler tamamen ekolojik arıtma yöntemleriyle temiz tutulmaya çalışıldı.


Projedeki konutlar ise müstakil villalar, ikiz villalar, bahçeli evler ve teras evler olmak üzere 5 farklı mimaride, 9 farklı büyüklükte oluşturuldu. 209 ile 749 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip dairelerde fiyat aralıkları ise 544 bin TL ile 2 milyon 718 bin TL aralığında belirlendi. Sinpaş Lagün’de 1. ve 2. etaplar hemen teslim ediliyor. 3. ve 4. etapların teslim tarihi ise 30 Aralık 2010


74420_lagun_sinpas.jpg


Markalar: Mutfak Vanucci; banyo mobilyası ve armatür Artema


0216 311 40 93


www.sinpaslagun.com


 


TepePark Villaları – Yuvataş İnşaat


Yeri: Kurtköy-Akfırat


Fiyatı: 620.000 – 990.000 TL


TepePark Villaları, sosyal donatılar açısından bir hayli iddialı olan projelerden. TepePark’ta toplam 800 metrekare olan üç yüzme havuzu ve üç  çocuk havuzu ve bir de kapalı havuz bulunuyor. Amfitiyatro, tenis kortu, basketbol/voleybol sahası, 2 km’lik yürüyüş yolu ve 500 metrekarelik kapalı alana sahip Park Club projenin bir diğer artısı. Bunun dışında sauna, şok havuzu, fitness salonu ve masaj odası da özel olarak ayrıntılandırılmış detaylardan.


TepePark Villaları’nın bir diğer özelliği ise villaları dekorasyonlu da teslim edebilmesi. İç dekorasyonu yapılmış villaların fiyatları büyüklüklerine göre  760 bin TL  ile 990 bin TL arasında değişiyor. İç dekorasyonu yapılmamış villalarda ise fiyatlar 620 bin TL ile 820 bin TL aralığında. Bu arada firma, KDV’nin yarısını da tüketiciler adına ödüyor.


74421_tepe_park_villalari.jpg


Markalar: Mutfak ve banyo Vanucci; seramik Çanakkale; klima General Electric ve LG; kombi Buderus; parke Nuri Güral (Parke renklerini villa sahibi seçebilecek)


www.tepepark.com


0216 677 11 70


 


Canan Residence- Canan Yapı


Yeri: Ataşehir


Fiyatı: 236.000 – 753.000 TL


Canan Residence, bir rezidans projesinde olması gereken tüm özelliklerle donatılmaya azami dikkat gösterilen çalışmalardan. Projede 1+1’lerden  4+1’lere kadar uzanan bir diare çeşitliliği var. Ancak, rezidansın en iddialı olduğu daireler, penthouselar. Projedeki üç bloğun her birinin en üst kadında 393, 450 ve 471 metrekare birer penthouse bulunuyor. Toplam konut sayısı ise 260. Proje12 bin 600 metrekare arsa alanı üzerinde 62 bin metrekare inşaat alanına sahip. Teslimler ise  mart sonu itibariyle başlıyor.


Projedeki sosyal donatılar ise bir rezidansın olması gereken özellikler ölçü alınarak yapılandırıldı. Açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk ve süs havuzları, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, fitness ve spa merkezleri, kapalı basketbol ve squash salonu, tenis kortu, açık çok amaçlı spor alanı, mini market, kuaför, kuru temizleme, sinema ve toplantı salonu, lobi, restoran  ve pool bar. Blokların altında her daireye bir depo alanı ve iki araçlık otopark alanı da projenin bir diğer özelliği.


74422_canan_residence.jpg


Markalar: Mutfak dolapları Snaidero; vitrifiye ve duş tekneleri Duravit; duş kabini Huppe; seramik Seranit; armatür Franke-Grohe; beyaz eşya Miele; eviye Franke; dış cephe Schüco


0216 499 93 27 – 28


www.cananresidence.com


 


Rapsodi Evleri –  Aktürk Yapı


Yeri: Çekmeköy


Fiyatı: 240.000 – 1.205.000 TL


Rapsodi Evleri, her ev için bir deponun düşünüldüğü projelerden Konutların bir diğer belirleyici özelliği ise kullanılan tüm malzemelerin hijyen belgeli olması. 25 blokta 555 konut olarak tasarlanan proje geçtiğimiz ay tamamlandı. Projede gölet manzaralı evler de yer alıyor. Metrekarelir ise 78 ile 337 arasında değişiyor. 90 bin metrekarede 140 bin metrekarelik inşaat alanı olarak projelendirilen Rapsodi’nin sosyal alanları arasında fitness salonu, iki sauna, bir kapalı yüzme havuzu, step odası, çocuk ve yetişkinler için oyun odaları, sinema alanı, üç açık yüzme havuzu, iki tenis kortu, bir çok amaçlı basketbol sahası, üç oyun parkı, yürüyüş parkurları, üç gölet ve iki seyir kulesi yer alıyor.


74423_rapsodi_evleri_1.jpg


Markalar: Mutfak Linea Dekor; banyo mobilyaları Aktürk üretimi, ankastre ürün Simens; vitrifiye Vitra; parke Şerifoğlu, kapı ve dolap Aktürk üretimi.


0216 640 07 12


www.rapsodievleri.comMilliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR