Artık Lambanızla Konuşabilirsiniz: Amazon Echo Dot

Amazon Echo Dot

Her gece uyku rutini aynı şekilde ilerler: Yatak odasına girmek, kapıyı kapatmak, ışıkları söndürmek ve karanlıkta yatağını bulmaya çalışmak. Hele ki ışık anahtarı yataktan epey uzaktaysa, her gece bunu yaşamak can sıkıcı hale gelebilir. Fakat gelişen ev teknolojileri ile artık bunları yaşamanıza gerek kalmıyor. Akıllı ampule sahip bir lamba ile gece kolayca yönünüzü bulabilirsiniz. Evet, akıllı bir ampul ile konuşabilir ve karanlıkta yerinizi bulma derdinden kolayca kurtulabilirsiniz! Amazon Echo Dot ile tanışın!

Akıllı ev asistanı ile konuşarak evinizi yönetin

Amazon Echo Dot

Son yıllarda hayatı kolaylaştıracak ev fikirlerinin öne atılması ile beraber akıllı ev ekipmanları daha çok konuşulur hale gelmiş durumda. Pek çok online alışveriş sitesinde, akıllı ev ürünleri başlığı altında pek çok seçenek bulunuyor. Bunlardan biri de, telefon uygulamaları ile kontrol edilebilen akıllı LED ampulleri. Bu ampul modelleri, internet bağlantısı sayesinde akıllı ev cihazlarınıza bağlanarak komutlarınızı dinliyor.

Akıllı ampulleri kullanmak için ihtiyacınız olan akıllı ev cihazlarından biri ise Amazon Echo Dot. Bu cihaz, asistan Alexa ile iletişime geçildiğinde müzik çalabiliyor, akıllı ev aygıtlarını yönetebiliyor, alarm kurabiliyor, Audible’dan sesli kitap okuyabiliyor ve daha fazlasını yapabilme becerisini taşıyor. Bluetooth ile kulaklık ve hoparlöre de bağlanabilen cihaz; Amazon Music, Pandora ve Spotify gibi uygulamalardan müzik çalabiliyor. Alexa ile konuşarak telefon listenizdeki herhangi birini sesli komutunuzla arayabilirsiniz. Ayrıca sesli komut vererek, Alexa’nın evdeki akıllı lambaları, fanları, televizyonu, kilitleri ve termostatları denetlemesini sağlayabilirsiniz.

Akıllı ampul özelliğinden faydalanmak için, Amazon’dan Echo Dot yardımcısını satın aldıktan sonra, piyasada pek çok çeşit ve özelliğe sahip akıllı ampullerden birini seçebilirsiniz. Bu ampuller, telefondan kontrol edilebilir renk değiştirme veya Hands-Free sesli komut özelliklerine sahip olabiliyor. Ampuller satın alındıktan sonra talimatlara uygun olarak kontrol uygulaması indirilerek, eski ampuller akıllı ampuller ile değiştiriliyor. Daha sonra uygulama üzerinden ampul Amazon Echo Dot cihazına bağlanarak, Alexa tarafından kullanılabilir hale geliyor.

Hayatınızı teknoloji ile kolaylaştırın

Amazon Echo Dot

Alexa, sesli komut verdiğinizde ışıkları açıp kapatabildiği gibi farklı ışık seviyelerini de ayarlayabiliyor. Sadece yüzdesel olarak rakamı söylemeniz ve ışık ayarlamasını ona bırakmanız yeterli. Kişisel yardımcınız Alexa ile artık yatak rutininiz daha keyifli hale gelebilir! Onla sadece konuşarak ışıkları uyku moduna getirmesi için komut verebilir; rahatlatıcı müzikler, okyanus sesi, yağmur sesi gibi huzurlu sesleri çalmasını isteyebilirsiniz. Uykunuz geldiğinde komut vererek ışıkların yavaşça kapanmasını sağlayabilir ve uykuya dalabilirsiniz.

Gece rutininin dışında pek çok akıllı özellikten faydalanabilirsiniz. Örneğin, elleriniz dolu halde eve geldiğinizde “Alexa lütfen ışıkları aç” komutu vererek elinizdekileri bırakmadan ışıkları açabilirsiniz. Evde davet verdiğinizde ambiyansı değiştirmek için telefonunuzdan dilediğiniz rengi seçebilir ve yeni akıllı aydınlatma teknolojinizi herkese gösterebilirsiniz.

Bu teknolojiye sahip olmak, sırf ışıkları kontrol edebilen bir süper kahraman gibi hissetmek için bile yaşamaya değer. Teknoloji her zaman her şeyi çözemese de, en azından ev hayatını kolaylaştırdığı kesin. Gündelik yaşamı keyifli hale getiren bu ampuller ve Amazon Echo Dot cihazı sayesinde, siz de hayatınıza ufak bir dokunuş katabilirsiniz!

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR