Akon’un Cenneti Andıran Villası!

Akon'un Cenneti Andıran Villası!

Alanında en iyi sanatçılardan biri olan ve dünyaca bilinen Akon, Atlanta Business Chronicle bilgilerine göre geçtiğimiz günlerde Atlanta evini piyasaya sürdü. Adeta cennetten bir manzarayı andıran villa, her ne kadar 1990 yılında dört tarafı duvarlarla çevrili ve güvenlik sistemiyle donatılmış bir topluluk içerisinde çıkmaz sokak üzerine inşa edilmiş olsa da tasarımı ve doğa ile iç içe olan manzarası itibariyle yeni villalara meydan okuyor.

Villanın hem iç hem dış tasarımında ferah ve olabildiğine aydınlık ortam sağlanması esas alınmış. Mimarisinde bu ferah ve aydınlık ortamı sağlayabilmek adına büyük ve geniş pencereler kullanıldığı gibi dış cephesinin rengi de krem tonlarında seçilerek asalet ve mütevazilik bir arada barındırılmış.

Beyazın Dansı; İç Tasarım

Büyük bir hevesle düzenlendiği belli olan beyaz üzerine beyaz tercihi ile hem asilliği hem şıklığı hem de sadeliği iç tasarımda bir arada barındırmayı başarmış Akon. Villanın girişinden sonra yer alan iki katlı fuaye alanı ile hem alandan faydalanılmış hem de fuaye alanında bulunan sarmal ve uzun merdiven ile mekana canlılık katılmış.

İç mekanda tavan yüksekliği ile orantılı camların tercihi sayesinde alanın daha geniş gösterilmesi sağlanmış. Ana yaşam alanlarında özellikle cam duvarlar tercih edilerek doğanın enerjisi güneş ışığından bol miktarda yararlanılması sağlanmış.

Oda Sayıları ve Eğlence İmkanları

Görselliği ön planda tutulan ve içerisinde enerji dolu bir ortam sağlanan konakta 6 yatak odası, 6 banyo, 2 yarı banyo ve misafirleri için ayrı iki konak evi bulunmakta.

Tüm bunlar haricinde geniş bir oturma odası, bar alanını da içerisinde barındıran ve iştah açan yemek odası, ferah ve sadeliği ile her an yemek yapma isteği uyandıran mutfağı, tamamen camla çevirili olan huzur dolu dinlenme odası da cabası.

Ayrıca misafirler ile hem sosyal ortam sağlayacak olan hem de sporu hayatın merkezine konumlandıracak olan açık ve kapalı yüzme havuzları, kapalı basketbol sahası ve tenis kortu da villanın olmazsa olmazlarında yer alıyor.

Yüz Ölçümü ve Değeri

Zarafeti, yüceliği, aydınlığı ve eğlenceyi iç içe geçmiş kavramlar olarak nitelendirebileceğiniz bu malikanede her şey tam. Tüm bu eğlence ve spor alanlarını, odaları, konuk evlerini içeren villanın toplam yüz ölçümü ise tahmin edilebileceği üzere 1392,988 metrekareyi kapsamakta. Bu özellikler ile birlikte doğanın kucağında bir ortam sunan ve güvenli bir bölgede yer alan konağın değeri ise 2.6 milyon dolar.

Etiketler: , , , , ,

BENZER YAZILAR