Akıllı Mum LuDela İle Evinizi Güvenle Aydınlatacaksınız

Akıllı Mum LuDela İle Evinizi Güvenle Aydınlatacaksınız

Gün geçtikçe gelişmeye devam eden teknolojinin, akıllı telefonları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirdiği bir gerçek. Artık akıllı telefonlarla birçok şey yapabiliyoruz; hatta bazı uygulamalar sayesinde onları birer kumandaya bile dönüştürebiliyoruz. Perdeleri kontrol eden uygulamalar, evdeki tüm elektronik cihazları aynı cihaz üzerinden idare edebilme, akıllı telefonlarla kumanda edilebilen oyuncaklar… Peki tüm bunların arasında bir mumu akıllı telefonunuzla kontrol edebileceğinizi söylesek, şaşırır mıydınız? Öyleyse LuDela ile tanışın!

LuDela: Dünyanın En Akıllı Mumu

LuDela, telefona indirilebilen bir uygulama sayesinde kontrol edilme imkanına sahip olan; buna rağmen asla LED içermeyen ve tamamen ‘gerçek’ olan bir mum. Onu ilginç yapan özelliklerinin başında kumanda edilebilme özelliğine sahip olmasına rağmen yapay bir mum olmaması varken, LuDela şaşırtmaya devam ediyor: Bu mum devrilmeyecek bir forma sahip.

Bununla birlikte bir şekilde devrilmesi söz konusu olursa da sensörleri yardımıyla bunu anlayıp kendiliğinden sönüyor. Bu mumlarda öyle çok sensör bulunuyor ki; sensörler herhangi bir tehlike hissettiğinde uygulama yardımıyla size haber bile gönderebiliyor.

 Bir Uygulamayla Birçok Kullanım

LuDela mumlarını kontrol edebileceğiniz akıllı uygulamanın adı da en az bu mum kadar yaratıcı bir isme sahip: Wi-Fire. Eğer birden çok LuDela muma sahipseniz, hepsini tek bir uygulamayla aynı anda kontrol ederek istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bütün mumları aynı anda yakıp söndürebilir ya da hepsini farklı bir seviyede çalıştırabilirsiniz. Manzara modu adındaki bir özellik yardımıyla farklı seviyelerde ateş yakma, kullanıldığı yere uygun ambiyans oluşturma gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Kumanda Edilebiliyor, Parafin İçermiyor Ama Gerçek Bir Mum: Peki Ama Nasıl?

Mum seven fakat tehlikelerden korkanlar için güvenli bir mum olan LuDela, normal bir mum özelliklerine sahip olsa da kesinlikle erimeyen ve parafinden yapılmamış bir mum. Dışındaki görsel mum kabuğunun içinde gerçek bir fitil bulunan daha küçük bir mum olan LuDela, özel aksamı sayesinde uzaktan kontrol edilebildiği gibi pil ve şarj yardımıyla da çalışabiliyor.

Bu özelliklerinin yanı sıra birçok farklı renk, model ve koku alternatifine sahip oluşuyla da her beğeniye hitap ediyor. Bu mumlar yaklaşık 5 veya 6 ay boyunca şarj edilmiş bir şekilde kullanılabiliyor; tabi bir süre sonra değiştirmek gerekebiliyor.

LuDela mumların fiyatı ise 50-99 Dolar arasında değişiyor; bu fiyat alışılmış, sıradan mumlarınkine göre çok yüksek olsa da hiçbir güvenlik sorunu yaşanmayan, kolaylıkla kontrol edilebilen, yaşadığımız akıllı çağa ayak uydurabilen bu mumların sıradan mumlar olmadığı da aşikar.

Etiketler: , , , , , ,

BENZER YAZILAR