Yatırımcı Çanakkale’yi Keşfediyor

Yatırımcı Çanakkale’yi Keşfediyor

Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen’in açıklamalarına göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun Marmara’nın iki yakasını birleştirecek son halkası 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı devam ederken bölgede gayrimenkul fiyatları da yükselişini sürdürüyor. Yatırımcılar için cazibesini artırmaya devam eden köprü ayaklarının konumlandığı Gelibolu Sütlüce ve Lapseki Şekerkaya’daki emlak hareketliliği ve metrekare bedellerinin, projenin tamamlanma tarihi yaklaştıkça daha da artması bekleniyor.

Daha Çok İnsan Daha Çok Konut İhtiyacı

Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen konu ile ilgili şunları aktardı: “Tamamlandığında tüm Marmara Bölgesi’ne değer katacak olan 1915 Çanakkale Köprüsü, dünyanın en büyük köprüsü olma unvanını taşıyor. Çanakkale genelinde ekonomik canlılık sağlayacak ve buna bağlı olarak bölgede yoğunlaşacak nüfusla birlikte sosyal hayatı da geliştirecek 3 bin 869 metre uzunluğundaki köprünün, İzmir başta olmak üzere Ege’nin ticari hayatına da katkı sağlamasını öngörüyoruz. Bu durumun da gayrimenkul sektörünü birebir etkileyeceği şüphesiz bir gerçek. 2023 yılında tamamlanacak olan köprü, şimdiden piyasasının nabzını tutan bir noktaya geldi ve bu hareketliliğin devam edeceğini öngörüyoruz.”

Yüzde 100’e Varan Fiyat Artışı

Müge Seymen: “Milliyetemlak.com üzerinde yer alan ilanlara göre köprü yapımı başladığı anda arsa fiyatlarının 20 kat, konut fiyatlarının ise 4 kat arttığı Çanakkale, yatırımcıların ilgisini çekme konusunda hızını sürdürüyor. Konut fiyatları da metrekare bazında ele alındığında, proje öncesinde 500 TL civarında seyreden fiyatların 2 bin TL’ye kadar çıktığı görülüyor. Bu da bahsettiğimiz konuyu destekler nitelikte.” diyor ve ekliyor “Köprü ve otoyol güzergahında bulunan her kategoriden gayrimenkulün değerini katlayan proje sayesinde yatırımcı akınına uğrayan bölgede hâlâ değerlendirilebilecek fırsatlar var.”

 Milliyetemlak.com verilerine göre Çanakkale ve çevresinde bulunan aktif ilanların %10’unun satılık konut ,%80’ının ise kiralık konut olduğu dikkat çekerken hemen arkasından %10’luk dilimle satılık arsa takip ediyor. Bu yüzdesel dağılım da bölgedeki gayrimenkul hareketliliğin altını çiziyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR