1 haftada 8 bin TL’ye villa sahibi olmanın yolları

1 haftada 8 bin TL'ye villa sahibi olmanın yolları

 


 Prefabrik yapılara karşı önyargınızı kırmışsanız size ister yazlık ister bir ömür boyu kalabileceğiniz konutları nasıl elde edebileceğinizin yollarını araştırdık. Unutmayın, prefabrik bir teknolojidir ve inşaat yöntemleri arasında en ileri noktalardan birini ifade eder. Hız, işte tam da bundan kaynaklanır. İşte bir ya da iki hafta süre içinde üstelik 8- 9 bin TL gibi fiyatlarla ev sahibi olmanın sadece birkaç yolu…


 


Nestavilla’da 35 bin liraya
Villaları aratmayacak konforda prefabrik evler yapan Nestavilla, arsası olana 35 bin TL’ye konut yapıyor. Özellikle yazlık olarak talep gören evler ortalama 15 günde kuruluyor.  Vefa Group bünyesinde bulunan Nestavilla’nın Kurumsal Satış Yöneticisi Özgül Yücel, Nestavilla’nın daha çok yazlık konseptinde evler yaptığını vurguladı. Yücel, tek katlı binaların ortalama 15 gün, çift katlıların ise 20 günde montajının bittiğini söyleyerek, “100 metrekare tek katlı bir ev ortalama 35 bin TL’ye mal oluyor” dedi.Bu konutların ömrünün de 30-35 yıl olduğunu dile getiren Yücel, çok dayanıklı malzemeler kullandıklarını ve bakımlarının da sadece boya olduğunu belirtti. Yaz yaklaşırken siparişlerin ciddi oranda artış gösterdiğini söyleyen Yücel, elinde arsası olan müşterinin ev tipini seçtikten sonra Nestavilla’nın 15 gün içinde teslimatı gerçekleştirdiğini belirtti. Özellikle Nisan, mayıs aylarında showroom’larında yoğunluğun arttığını kaydeden Yücel, 100 kişilik profesyonel montaj ekiplerinin bulunduğunu belirtti. Konutların istendiği zaman basit şekilde sökülüp taşınabildiğine de değinen Yücel, “Fabrikada tüm detaylar çözülüyor. İnşaata gerek kalmadan ev parça parça monte edilerek kuruluyor” dedi.Nestavilla’nın üç iklim bölgesinde kullanılabilir olduğunu belirten Yücel, özellikle yazlık konut olarak düşünülen Nestavilla’ya en büyük talebin elinde hazır arsası olan orta gelir grubundan ve emeklilerden geldiğini kaydetti. En fazla Şile, Ağva, Tuzla, Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir’e ev kurduklarını belirten Yücel, “Samsun ve Sivas’a kadar da gittik. Samsun yaylalarında da varız” dedi.


  


15 GÜNDE TESLİM


Ekol Prefabrik, hazır villa trendine hızlı bir şekilde katılan isimlerden. Yurtdışına bile hazır villa gönderen firmanın hazırladığı prefabrikler, 36 metrekare ile 156 metrekare arasında değişiyor. Fiyat aralığı ise 14 bin TL ile 54 bin TL.  Firmanın başlattığı yeni kampanyaya göre konut bedelinin yüzde 50’sini peşin ödeyerek, geriye kalanı sıfır vadeyle 15 ayda ödeyebilmek mümkün.


Buna göre peşinatlar 7 bin TL’den, taksitler ise 466 TL’den başlıyor. Öte yandan firma, peşin ödemede 15 günlük, vadeli ödemede ise 2-3 aylık teslim süresi belirlemiş durumda.


BİR HAFTADA HAZIRLIYOR


Akel Prefabrik’in teslim aralığı ise 1 hafta ile 45 gün civarında. Firmanın projelendirdiği prefabrik villaların büyüklüğü 25 metrekare ile 120 metrekare arasında değişirken, fiyatlar ise 9 bin TL ile 28 bin TL olarak belirlendi. Firmanın açıkladığı plana göre, yüzde 20 peşinatla Türkiye Katılım Bankası’ndan 72 aya yüzde 0.98 faizle kredi kullanılabiliyor. Bu arada peşinatlar 1.800 TL’den, taksitler 139 TL’den başlıyor.  İSTENİRSE ÇEVREYİ DE DÜZENLİYOR

Acarlar Prefabrik’in belirleyici özelliklerinden birisi, istendiği zaman altyapısı da dahil olmak üzere ısıtmalı ve çevre düzenlemeli anahtar teslimi hizmet verebilmesi. Acarlar’ın tasarladığı prefabrik villaların büyüklüğü 35 metrekareyle 100 metrekare arasında değişirken, fiyat aralığı da 8 bin TL ile 20 bin TL arasında belirlendi. Firmanın geliştirdiği ödeme planına göre yüzde 50’yi peşin, geriye kalan miktarı da iki eşit taksitte ödeyerek prefabrik villa sahibi olmak mümkün.


 


180 KİLO KARA DİRENÇLİ 


Aryol Prefabrik, Türkiye’nin her bölgesine uygun prefabrik konut geliştirmek iddiasıyla yola çıkan bir firma. Metrekareye 184 kilogram kar yüküne direnç gösterebilen, saatte 130 kilometre esen rüzgara karşı koyabilen prefibrik konutlar ürettiğini belirten firma, teslimleri bir haftada yapıyor. Prefabriklerin büyüklüklerini 25 metrekare ile 102.5 metrekare arasında belirleyen firmanın fiyattaki değerleri ise 7 bin 900 TL ile 22 bin 500 TL. Bu arada yüzde 30 peşinatla Türkiye Katılım Bankası’ndan kredi kullanılabiliyor.


 

 Etiketler: ,

Milliyet Emlak
Takip Et

Milliyet Emlak

Milliyet Emlak Dergi; sektörel haberlerden dekorasyon haberlerine, galerilerden magazin haberlerine kadar pek çok içeriği bir arada bulabileceğiniz bütünleyici bir platformdur.
Milliyet Emlak
Takip Et
BENZER YAZILAR