Papirus Plaza Kağıthane'de Dönüşümü Başlatıyor

İstanbul’un tam ortasında kentsel dönüşümü ‘ticari’ açıdan yaşayan, gözde iş merkezi Kağıthane’de, klasik ofis yaklaşımları değiştiren yeni bir değer yükseliyor; Papirus Plaza...

18 Nisan 2012

Milliyetemlak.com > Haber > Proje Haberleri

Papirus Plaza Kağıthane'de Dönüşümü Başlatıyor

MESA ve FERKO imzasını taşıyan Papirus Plaza, öne çıktığı çağdaş ve teknolojik ofis olanaklarının yanı sıra ekolojik çözümleri ve sosyal yaklaşımı ile de dikkat çekiyor.
Kağıthane, İstanbul’un en önemli kentsel dönüşüm bölgelerinden biri. Hızla gelişen yapısı, ulaşım kolaylığı, gün geçtikçe artan ticari gayrimenkul projeleri ile Kağıthane, tam ortasında olduğu İstanbul’un en önemli yeni ofis bölgesi konumunda. İstanbul’un bu yeni ve gözde bölgesinin merkezinde ise; sunduğu çağdaş ve teknolojik olanakların yanı sıra, çalışanlara zengin sosyal imkanlar da sunan Yeşil Bina sertifika adayı Papirus Plaza yükseliyor.

Hem iş, hem de yatırım için en doğru fırsat

Gayrimenkul sektörünün iki önemli isimi, MESA ve FERKO imzasını taşıyan Papirus Plaza’nın zemin ve 1’nci kattan oluşan ilk etabı tamamlanarak, Kasım 2011’de Metro Grossmarket’e teslim edildi. İş dünyasının yeni merkezinde, geniş, konforlu, akıllı ve efektif m²’lerde çalışma imkanı sunan ikinci etabın satışlarına ise Papirus Plaza satış ofisinde gerçekleştirilen lansman ile başlandı. Papirus Plaza, gerek sunduğu çağdaş olanaklar, gerekse bulunduğu bölge itibari ile hem iş hem de yatırım açısından en doğru fırsat olanaklarını sunuyor. Papirus Plaza; işini geliştirmek ve geleceğe taşımak isteyen yatırımcıları, bu hızlı dönüşümün içinde yer almaya, bu erken ve eşsiz yatırım fırsatına davet ediyor.

Modern mimari iş dünyasının hizmetinde

Papirus Plaza’nın özellikli mimarisi ile ilgili ilk ipucu, bina girişinde yer alan şık resepsiyonla veriliyor. Katların genişliği ve ferahlığı, ideal çalışma ortamları yaratma fırsatları sunuyor. Keyifli molalar için oluşturulmuş kat bahçeleri, binaya hareketlilik katan süs havuzları ve çalışanların sosyal mutluluğu için düşünülmüş ince ayrıntılarla Papirus Plaza, modern iş dünyasının yeni ikon adayları arasında yer alıyor. Modern mimarisiyle mecaz anlamda “iş dünyasına açılan pencere” olmasının yanı sıra Papirus Plaza, her ofiste bulunacak açılabilen pencereleri ile de iş dünyasına öncülük ediyor. En ileri ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerine sahip olan bina, ofislerde istenilen çalışma iklimini yaratma olanağı sağlıyor.

İç rahatlığı ile çalışma ortamları

Yeşil Bina sertifika adayı Papirus Plaza; A sınıfı güvenlik sistemleri, profesyonel bina yönetimi, özel temizlik ve bahçe bakımı hizmetleri, kapalı otoparkı, fiberoptik altyapısı, kablosuz internet imkanı, tüm binaya %100 kesintisiz destek verecek jeneratör sistemi ve i-tech hizmetleriyle ideal bir çalışma ortamı sunuyor.

İş hayatında sosyal yaşam olanakları

Papirus Plaza’da yoğun mesai saatlerinde mola verecek çalışanların, dinlenebileceği sosyal alanlar da sunuluyor. Toplam 2.500 m²’lik sosyal alanlarda; kütüphane, spor merkezi, sanat galerisi, mini golf sahası, bilardo, hobi salonları, teraslar, cafe ve restoranlar, çalışanların mutluluğu düşünülerek özel olarak tasarlandı. Ayrıca kuru temizleme, kuaför, vale ve concierge servisi, lostra, ATM ve 12 adet asansörü ile de günlük ihtiyaçların karşılanacağı hizmetler de Papirus Plaza’da yer alıyor.

Akıllı ve efektif metrekareler – büyüyebilen ofisler

Ön talep toplamada büyük ilgi gören Papirus Plaza, Ayazma Dere Caddesi üzerinde toplam 19.785 m²’lik bir arazi üzerine kurulu. Eşsiz mimarisi ile öne çıkan yapı, 7.517 m²’lik taban alanı üzerine oturuyor ve toplam 74.722 m² inşaat alanına sahip. Zemin + 13 kat yüksekliğindeki Papirus Plaza’da, 159     m²’den 454 m²’ye kadar değişen büyüklüklerde ve farklı tiplerde toplam 158 adet ofis bulunuyor. Akıllı ve efektif metrekarelerde çalışma olanağı da bulunan Papirus Plaza’da, birleştirilebilen ofisler, tek katta 4.907 m²’lik büyüklüğe kadar ulaşabiliyor.

Tüm önemli bölgelere yakın – birkaç kilometrelik ulaşımlar

İstanbul’un tam ortasında yer alan Papirus Plaza, doğal olarak büyük bir ulaşım avantajına da sahip. Papirus Plaza; FSM Köprüsü bağlantısına, Çağlayan Adliyesi’ne 2 km, Kağıthane Tünel girişine, Tem Otoyolu’na ve Levent’e 3 km, Maslak’a 4 km, Hasdal Okmeydanı bağlantısına 5 km, Dolmabahçe’ye 9 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 11 km, Taksim’e 14 km, Atatürk Havalimanı’na ise 23 km uzaklıkta.

“Geniş”, “Daha Geniş” ve “En Geniş”

Bodrumda bulunan iki katın otopark, sığınak ve teknik birimlere ayrıldığı yapıda, Papirus Plaza girişinin de yer aldığı zemin kat ve 1’nci katta Kasım 2011’de hizmete açılan Metro Cash & Carry bulunuyor. Papirus Plaza’nın yükseldikçe daralan mimarisindeki bölümler, “Geniş”, “Daha Geniş” ve “En Geniş” olarak ayrıştırılıyor.
Papirus Plaza’da “En Geniş” olarak adlandırılan 2, 3 ve 4’ncü katlarda ise C Tipi ofisler yer alıyor. Bu bölümdeki her katta toplam 4.907,33 m² ofis alanı bulunuyor. Tavan yüksekliğinin 4,15 metre olduğu bölümde, her katta büyüklükleri 172 m² ile 454 m² arasında değişen 16’şar adet, birleştirilmeye uygun ofis bulunuyor. Her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 3 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 14.722 m².

Projede “Daha Geniş” olarak tabir edilen 5, 6, 7, 8, 9 ve 10’ncu katlarda ise B Tipi ofisler bulunuyor. Bu bölümde her katta toplam 3.345 m² ofis alanı yer alıyor. Tavan yüksekliğinin 3.85 metre olduğu bu bölümde, her katta büyüklükleri 159 m² ile 301 m² arasında değişen 15’er adet, birleştirilmeye uygun ofis alanı bulunuyor. Her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 6 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 20.041 m².

Papirus Plaza’nın “Geniş” olarak adlandırılan en üst üç katında (11, 12 ve 13’ncü katlarda) ise A Tipi ofisler yer alıyor. Bu bölümde her katta toplam 1.697 m² ofis alanı bulunuyor. Tavan yüksekliğinin 3,85 metre olduğu bu bölümde, her katta büyüklükleri 182 m² ile 295 m² arasında değişen 7’şer adet birleştirilmeye uygun ofis alanı yer alıyor. Yine her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 3 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 5.092 m².

İnşaasına Ağustos 2011’de başlanan Papirus Plaza’nın, Aralık 2012’de tamamlanması planlanıyor.
 

 

SoruCevap » Tüm sorucevap'lar »
Emlak adına danışmak istediğiniz her konu burada.Yanda gördüğünüz forma sorunuzu yazın, uzmanımız yanıtlasın.
2000 karekter kaldı

İlgili Haberler

Viaport Marina turizme yüzde 10 katkı sağlayacak

Via Properties cumartesi akşamı Crowne Plaza Istanbul Asia'da düzenlediği gala gecesiyle göz kamaştırdı.
16 Ocak 2015

Plaza Cubes yüzde 40 büyüme hedefliyor

Plaza Cubes ilk açık ofis çalışma alanı (co-working) markası Workplace’i Maslak Sun Plaza’da açtı.
1 Aralık 2014

İş dünyasına kaçamak imkanı

Araştırmalara göre iyi çalışma ortamı şartları, nitelikli çalışanı iş yerinde kalıcı olma yönünde motive ediyor.
26 Kasım 2014

En iyi karma proje: Tema İstanbul

Sign Of The City Awards’da Tema İSTANBUL, kategorisinde ‘en iyi proje’ olarak tescil edildi.
11 Kasım 2014

Özmeksan'dan 6 proje

Özemeksan, Bornova ve Bayraklı bölgesinde yapımı devam eden 6 farklı projeyle geliyor.
4 Kasım 2014

Panaroma Life'ın %70'i satıldı!

Kılıçoğlu Group “Bavulunu kap gel” sloganıyla müşterilerini bekliyor.
20 Ekim 2014

Essa Flora'da Ekim'e özel fiyatlar

Çekmeköy’ün kalbinde, ormanın içinde elit bir yaşam arayanlar için projelendirilen Essa Flora Evleri’nde hayat başladı.
16 Ekim 2014

Kızılot, Torba Yasa'yı yorumladı

Akkent Konutları Ekonomi Sohbetleri’nin ilk toplantısında Prof. Dr. Şükrü Kızılot konuştu.
15 Ekim 2014

Balance Güneşli'de metrekare 4800 lira

Balance Güneşli, bölgede fark yaratmayı hedefliyor
25 Eylül 2014

Tema İstanbul Emlak 2014 fuarında

En büyük gayrimenkul projesi Tema İstanbul, Emlak 2014 fuarında olacak.
4 Eylül 2014
Haberlerde Ara
İstediğiniz habere ulaşmak artık daha kolay!

Haberin Etiketleri