İstanbul'da 6 yeni konut projesi

İstanbul'da 6 yeni konut projesi

10-15 yıl önce İstanbul'un en uzak banliyölerinden biri olarak kabul edilen Halkalı ve İkitelli'deki toplu konut alanları bugün ultra lüks konut projelerine ev sahipliği yapıyor

Halkalı ve İkitelli, son yıllarda İstanbul'un en hızlı gelişim gösteren bölgelerinin başında geliyor. Özellikle orta ve dar gelirli aileleri site yaşamıyla tanıştırmak için planlanan ve sadece 10 - 15 yıl önce yapılaşmaya başlayan toplu konut alanları, bu gün İstanbul'un üst gelir grubunu da barındıran yerleşim yerleri olarak dikkat çekiyor.

Özellikle 2005 yılından itibaren büyük bir gelişim gösteren Toplu konut alanları ve etrafından artık hem kamu hem de özel şirketlerin inşa ettiği lüks siteler yükseliyor. Neredeyse kent içinde kent olan bu bölgede projelendirilen toplu konut alanları, on binlerce konutla bir yandan yüz binlerce nüfusu barındırırken bir yandan da geniş sosyal alanları ve İstanbul ortalamasının üstündeki yaşam standartları ile bölgenin çehresini değiştiriyor. Bir çoğu bitmiş ya da bitmek üzere olan bu sitelerde konut fiyatları 2 milyon liraya kadar yükseliyor.

Esra Özsümer 10 Nisan 2009

İlan Ara

Kategori
Durumu
il
bul  İlçe
Semt
Fiyat Aralığı
İlan No
Fotoğraflı
Ara

Kategori Bazlı Arama

Diğer Galeriler

Tüm galeriler :